Gwiazdka Serc w RCK – co jeszcze w ten weekend?

XVIII Gwiazdka Serc
XVIII Gwiazdka Serc

XIX edycja Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc w Raciborskim Centrum Kultury, rozświetlenie choinki na rynku w Krzanowicach czy koncerty SKZR Źródło, ZPiT Strzecha i stowarzyszenia Bajtel – sprawdź, co jeszcze wydarzy się w ten weekend.

13 grudnia o godz. 18:00 Raciborska Izba Gospodarcza zorganizuje XIX edycję Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc. Bilety-cegiełki będą do nabycia będą w cenie od 20 zł do 60 zł.

- reklama -

Od 19 lat członkowie Raciborskiej Izby Gospodarczej gromadzą znanych raciborzan, by w jedno grudniowe popołudnie pokazali się z zupełnie innej strony. W rolach głównych można oglądać m.in. lokalnych samorządowców, przedsiębiorców, urzędników, dziennikarzy czy nauczycieli. Znane raciborskie osobistości prezentują swoje aktorskie, wokalne, taneczne, kabaretowe oraz recytatorskie talenty. Widowisko, jakim jest Gwiazdka Serc, ma wymiar charytatywny. Dochód uzyskany ze sprzedaży biletów – cegiełek trafia do potrzebujących, a wszystkie występujące osoby robią to na zasadzie wolontariatu.

Podczas XVIII edycji Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc zebrano 27 280 zł. To prawie 3 tys. zł więcej niż podczas poprzedniej edycji wydarzenia. W minionym roku na widowni zasiadło 300 osób. Na scenie zaprezentowało się 23 wykonawców, zespołów i duetów. Tradycyjnie wystąpiły osoby znane z życia publicznego, przedstawiciele świata biznesu, kultury, lokalnej polityki oraz zaproszeni goście. Pieniądze powędrowały na rehabilitację i dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci, sprzęt rehabilitacyjny oraz stypendia dla uczniów.

Przez osiemnaście lat Gwiazdkę obejrzało ponad 10 000 tys. widzów. Z biletów wstępu, licytacji i datków ludzi szczodrych zebrano ponad 527 tys. zł. Na scenie do tej pory pojawiło się blisko 2000 wykonawców.

gwiazdka serc

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ»

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY»

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj