Jan Pawlica z ZST w Wodzisławiu Śląskim laureatem konkursu „IT i Cyberbezpieczeństwo”

Jan Pawlica ZST

Uczeń wodzisławskiego Zespołu Szkół Technicznych znalazł się w gronie laureatów konkursu organizowanego corocznie przez Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych w Warszawie dla pasjonatów informatyki i programowania.

23 października 2019 r. w ZST miały miejsce eliminacje do „IT i Cyberbezpieczeństwo” – konkursu organizowanego corocznie przez Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych w Warszawie, dla pasjonatów informatyki i programowania.

- reklama -

W tym roku wzięło w nim udział 22 uczniów, z których najwyższą liczbę punktów zdobył Jan Pawlica z klasy IIP i tym samym zakwalifikował się do finału, który odbył się 21 listopada br. w Warszawie. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 45 pytań testowych wielokrotnego wyboru, gdzie szczególnym utrudnieniem były ujemne punkty za nieprawidłowe odpowiedzi. Zakres wiedzy dotyczył języków programowania oraz programów użytkowych, ale również szeroko rozumianych kompetencji społecznych w wirtualnej rzeczywistości. Nasz uczeń doskonale poradził sobie z tym wyzwaniem i znalazł się w gronie 20 laureatów konkursu.

W nagrodę wraz z pozostałymi laureatami Jan Pawlica będzie miał okazję uczestniczyć w wielu wizytach studyjnych i specjalnie dla nich przygotowanych informatycznych atrakcjach.

Jan Pawlica ZST
Uczeń ZST doskonale poradził sobie z wyzwaniem i znalazł się w gronie 20 laureatów konkursu.

/ZST Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj