10-lecie Szkolnego Klubu Wolontariusza w Bieńkowicach [ZDJĘCIA]

10-lecie Szkolnego Klubu Wolontariusza w Bieńkowicach
10-lecie Szkolnego Klubu Wolontariusza w Bieńkowicach

Uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach jako wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Z sercem na dłoni” angażują się w różnorodne inicjatywy na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Spotkania integracyjne z podopiecznymi DPS w Krzyżanowicach to jeden ze stałych elementów działalności Szkolnego Klubu Wolontariusza Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach, w trakcie których wolontariusze uczą się od swoich przyjaciół z niepełnosprawnościami empatii, autentyczności oraz bycia dla drugiej osoby. „Z sercem na dłoni” obchodził swój jubileusz 10-lecia funkcjonowania.

- reklama -

Mszą św. dziękczynną w intencji „Dobremu Bogu i Matce Bożej z wdzięcznością za 10 lat Inicjatyw Szkolnego Klubu Wolontariusza „Z Sercem na dłoni” na rzecz podopiecznych i przyjaciół Domu Pomocy Społecznej „Różany Pałac” w Krzyżanowicach” rozpoczęło się świętowanie jubileuszu. Ceremonii, która miała miejsce w środę 11 grudnia w kaplicy Różanego Pałacu, przewodniczył ks. biskup Antoni Długosz, który skierował do uczestników zgromadzenia Słowo Boże. Na drugą część, zaraz po mszy św., zaplanowano spotkanie w salce krzyżanowickiego DPS-u podsumowujące 10 lat inicjatyw SKW „Z Sercem na dłoni” na rzecz osób z niepełnosprawnością z Krzyżanowic i nie tylko.

Tam ksiądz biskup wystąpił z krótkim koncertem, podrywając wszystkich uczestników do zabawy. Następnie sekretarz gminy Małgorzata Krzemien odczytała list wójta Grzegorza Utrackiego skierowany do wolontariuszy, w którym dziękuje za ich działalność i dobre serce. Świętowanie 10-lecia nie mogło odbyć się bez słodkiego poczęstunku w postaci ciasteczek i tortu z fajerwerkami. Podczas spotkania podziękowano i rozdano drobne upominki wszystkim, którzy zasłużyli się w działalności SKW „Z sercem na dłoni”.

Uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach jako wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Z sercem na dłoni” angażują się w różnorodne inicjatywy na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Wraz z innymi osobami towarzyszą podopiecznym DPS m.in. podczas takich imprez jak: Igrzyska Sportowe Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej – „Sport Ku Radości” w Raciborzu czy Spotkanie Integracyjne osób z niepełnosprawnościami „Dzieci – dzieciom”.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj