
Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział w Raciborzu zaprasza na drugą wyprawę górską po szczytach zaliczanych do Korony Gór Polski. Wszystkie te szczyty są łatwo dostępne w warunkach zimowych – zapewniają organizatorzy.
Celem drugiej wyprawy będzie zdobycie czterech szczytów:
– Kłodzkiej Góry (Góry Bardzkie) 765 m. n. p. m.
– Jagodnej Góry (Góry Bystrzyckie) 977 m. n. p. m.
– Orlicy (Góry Orlickie) 1084 m. n. p. m.
– Wielkiej Sowy (Góry Sowie) 1126 m. n. p. m.
Koszt wycieczki: członkowie PTTK Racibórz, młodzież do 18 roku życia i studenci: 135 zł osoby niezrzeszone: 155 zł
Dla 50 osób w przypadku innej ilości osób płata ulegnie zmianie.
Cena zawiera: przejazd autokarem, informację krajoznawczo – turystyczną, obiadokolację, nocleg w Długopolu Dolnym i śniadanie w dniu 02.02.2020 r.
Patronat honorowy nad cyklem wypraw górskich po szczytach zaliczanych do KGP objął starosta raciborski Grzegorz Swoboda.
/PTTK Racibórz oprac. c/




![Finał „Szansy na Sukces” z udziałem Błażeja Klimaszki już w niedzielę [WIDEO] blazej klimaszka](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/blazej-klimaszka.jpg)

![Sukces tancerek Skazy na ogólnopolskim turnieju w Łańcucie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)





![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)
![Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentowali swoje prace [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/liceum-sztuk-plastycznych-dyplomy.jpg)
![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








