Policjanci sprawdzają liczniki. Wpadka kierowcy w Rydułtowach

0
policja
- Przypominamy, że zgodnie z prawem, zmiana wskazania drogomierza pojazdu mechanicznego jest przestępstwem - informuje policja,

Patrol drogówki zatrzymał do kontroli samochód, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. Policjanci w ramach nowych uprawnień sprawdzili także stan licznika pojazdu. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym okazało się, że odczyt nie zgadza się z wpisem z ostatniego badania technicznego.

8 stycznia w Rydułtowach na ulicy Raciborskiej policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW. Kierujący pojazdem przekroczył dopuszczalną prędkość, za co został ukarany mandatem w wysokości 300 złotych oraz 8 punktami karnymi.

- reklama -

Policjanci, działając w ramach nowych uprawnień, sprawdzili także aktualny stan licznika. Odczyt zweryfikowali w systemie informatycznym. Okazało się, że jest rozbieżność dotycząca stanu faktycznego przebytych kilometrów. Odczyt przebytych kilometrów na liczniku nie zgadzał się z wpisem, który widniał w zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu. W chwili kontroli odczyt drogomierza bmw wskazywał blisko 198 tysięcy km, natomiast wpis w dniu badania technicznego wskazywał, że pojazd ma przebytych ponad 215 tysięcy kilometrów. Kierowca nie był w stanie wyjaśnić, skąd wynika ta nieprawidłowość.

Śledczy z rydułtowskiego komisariatu wyjaśniają teraz, jak doszło do takiej rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny. Za przestępstwa z art. 306a kk – zmiana wskazania drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru – grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here