Hałas będzie nagradzany w siatkówce!

0
Halas bedzie nagradzany w siatkowce

Siatkówka cieszy się w Polsce sporą popularnością. Zarówno jeśli chodzi o uprawianie tego sportu, jak i kibicowanie drużynom. I nie ma znaczenia poziom rozgrywek. Wiedzą coś o tym fani KS AZS Rafako Racibórz. Okazuje się, że fani siatkówki są bardzo ważni dla sponsorów rozgrywek.

W Polsce istnieje kilka szczebli rozgrywek siatkarskich. Wśród mężczyzn główną uwagę przyciąga oczywiście Polska Liga Siatkówki i PlusLiga. Swój urok i wkład w propagowanie siatkówki w naszym kraju mają jednak niższe ligi. Tak jest choćby z I, II Śląską Ligą Siatkówki, w której rywalizują mniejsze kluby.

- reklama -

Siatkarze z Raciborza w czołówce

W I Lidze Śląskiej występuje obecnie jedenaście drużyn i w tej stawce KA AZS Rafako Racibórz radzi sobie bardzo dobrze. Przez pewien czas siatkarze z Raciborza byli liderami, obecnie plasują się na drugiej pozycji. Klub siatkarski z Raciborza powstał w 1954 roku i obecnie skupia się przede wszystkim na szkoleniu dzieci i młodzieży w oparciu o szkoły sportowe. Drużyny z Raciborza występują we wszystkich kategoriach wiekowych. Z kolei seniorska drużyna siatkarzy ma za sobą grę na szczeblu centralnym.

Kibice stają do rywalizacji

W raciborskim klubie skupiają się na wychowywaniu utalentowanych sportowców i na propagowaniu kultury fizycznej. Ambicji o grze w PlusLidze raczej nikt nie ma. Z kolei podmioty odpowiedzialne i wspierające Polską Ligę Siatkówki chcą aktywizować fanów poszczególnych drużyn. Z nową i bardzo ciekawą inicjatywą wyszły zakłady bukmacherskie STS, które są oficjalnym bukmacherem Polskiej Ligi Siatkówki. Przygotowały one zabawę dla kibiców pod nazwą: „Liga hałasu”. W każdej kolejce na wybranym jednym meczu PlusLigi przeprowadzony będzie pomiar głośności dopingu kibiców gospodarzy. Wyniki będą zbierane i przedstawiane w tabeli. Najgłośniejsi kibice zostaną nagrodzeni. Co ciekawe zwycięzcy otrzymają 10 tysięcy złotych, które będą mogli przekazać na wybrany w specjalnym plebiscycie cel charytatywny. Na pierwszy ogień wybrano dwie hale i dwa mecze Polskiej Ligi Siatkówki. Najpierw poziom hałasu na trybunach będzie mierzony w meczu MKS Ślepsk Malow Suwałki, a drudzy w kolejce są kibice siatkarskiej drużyny Aluron Virtu CMC Zawiercie. Z pewnością fani podejdą poważnie do rywalizacji i poszczególne grupy będą chciały pokazać, że to one dopingują najgłośniej swoich ulubieńców. Rywalizacja w siatkówce będzie więc nie tylko na parkiecie, ale i na trybunach.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Fot. shutterstock.com

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here