Mieszkania przy Łąkowej prawie gotowe [ZDJĘCIA]

0
Łąkowa mieszkania
. W pokojach nowi mieszkańcy mogą oczekiwać paneli podłogowych, a także płytek podłogowych w kuchniach i przedpokojach.

Dobiegają końca prace wykończeniowe w pierwszym z dwóch budowanych przy ul. Łąkowej wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Urząd Miasta jeszcze w tym miesiącu ogłosi listę najemców.

Mieszkania w nowo wybudowanym budynku przy ul. Łąkowej to oferta skierowana dla osób spełniających kryteria określone w Uchwale Nr XLIII/619/2014 Rady Miasta Racibórz z dnia 24 września 2014 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasta Racibórz z późn. zm. i uwzględnionych w wykazie osób uprawnionych do zawarcia umowy najmu lokalu mieszkalnego w 2020 r. Są to osoby, których wnioski o najem lokalu do tej pory nie zostały zrealizowane oraz te złożone do 31.10.2019 r. Nabór wniosków o mieszkania przy ul. Łąkowej spośród wyżej wymienionych osób spełniających kryteria określone uchwałą został przeprowadzony w miesiącu grudniu 2019 r. Wyniki rozpatrzenia wniosków zostaną podane do publicznej wiadomości w dniu 17.02.2020 r.

- reklama -

Informacje na temat kryteriów, jakie należy spełnić aby otrzymać mieszkanie z zasobu Gminy (w tym lokali przy ul. Łąkowej) zawarte są na Biuletynie Informacji Publicznej w zakładkach e-Urząd/Załatwianie spraw w Urzędzie/Sprawy w Urzędzie/według wydziałów/Wydział Lokalowy/Przydział lokalu mieszkalnego.

Wprowadzka na wiosnę 

Lokatorzy pierwszych 48 mieszkań wykonanych w wysokim standardzie „pod klucz” wprowadzą się już wiosną. Wnętrza i wyposażenie lokali wykonane są „pod klucz”. W pokojach nowi mieszkańcy mogą oczekiwać paneli podłogowych, a także płytek podłogowych w kuchniach i przedpokojach. W łazience oprócz płytek podłogowych położone zostaną płytki ceramiczne ścienne do wysokości ok. 2m w obrębie kabiny prysznicowej. Oprócz kabiny prysznicowej łazienka wyposażona jest w umywalkę i ubikację typu geberit z kompletną armaturą. W kuchni przyszły najemca znajdzie zlewozmywak i kuchenkę elektryczną z piekarnikiem. Lokator może liczyć także na instalację umożliwiającą odbiór cyfrowej telewizji naziemnej lub satelitarnej. Mieszkania posiadają balkony. Do każdego mieszkania przynależy piwnica. W każdej klatce na poziomie parteru zaprojektowano jedno mieszkanie w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się 16 mieszkań 1 pokojowych, 8 mieszkań 2 pokojowych i 24 mieszkania 3 pokojowe. Trwają ostatnie prace wykończeniowe.

– Drugi budynek do użytku zostanie oddany jesienią przyszłego roku. To 48 kolejnych mieszkań, które oddamy w ręce mieszkańców – informuje magistrat.

Wykonawcą jest przedsiębiorstwo usługowe BORBUD Sp. z o.o. z siedzibą w Raciborzu. Na realizację inwestycji Miasto Racibórz pozyskało finansowe wsparcie ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 45% wartości inwestycji (tj. 8 mln 232 tys. zł).

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here