Program budowy 100 obwodnic: Racibórz na liście

0
Dariusz Polowy w Warszawie
Dariusz Polowy w Warszawie. Fot. UM Racibórz

Na liście zadań możliwych do realizacji znalazła się obwodnica Raciborza. Do 20 marca będą trwały konsultacje publiczne.

14 lutego ruszyły konsultacje publiczne projektu Ministerstwa Infrastruktury pn. „Program budowy 100 obwodnic” na lata 2020-2030. Na liście zadań możliwych do realizacji znalazła się obwodnica Raciborza. Uwagi do programu można zgłaszać do 20 marca.

- reklama -

Program budowy obwodnic ma na celu wskazanie inwestycji w zakresie drogowych obejść miejscowości, dzięki którym nastąpi wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miejscowości. Ma to przynieść szereg korzyści, w tym szczególnie poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz poprawę sytuacji związanej z natężeniem ruchu poprzez m.in. rozdzielenie ruchu ciężarowego od ruchu pasażerskiego czy pieszego.

Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy, przebywający aktualnie w Warszawie, aktywnie zabiega o wpisanie na listę zadań do realizacji obwodnicy Raciborza, którą zaplanowano jako przedłużenie drogi Racibórz – Pszczyna. Dzięki temu połączeniu uda się ograniczyć niebezpieczne sytuacje na raciborskich drogach oraz uporządkować i wyprowadzić ciężki transport z centrum miasta.

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało 13 lutego 2020 r. wstępną listę planowanych obwodnic. W projekcie programu załączono listę zadań inwestycyjnych możliwych do realizacji w ramach ww. Programu. Na tej liście znajduje się obwodnica Raciborza.

Więcej na temat konsultacji na stronie Ministerstwa Infrastruktury: gov.pl/web/infrastruktura/rozpoczely-sie-konsultacje-publiczne-projektu-programu-budowy-100-obwodnic-na-lata-2020-2030.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here