Za mandat zapłacisz kartą

0
Mandat karta płatnicza
Osoba ukarana otrzymuje druk mandatu i potwierdzenie opłaty z terminala. Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik

Od lutego 2018 roku patrole ruchu drogowego w całym kraju, w tym także na terenie województwa śląskiego, zostały wyposażone w terminale płatnicze, dzięki którym za mandat możesz zapłacić kartą. O takiej możliwości przypomina raciborska policja. 

– Aby poprawić jakość i skuteczność w działaniu, funkcjonariusze systematycznie otrzymują nowoczesny sprzęt i wyposażenie do służby. W tym zakresie korzystają także z nowinek technicznych oraz zmian w przepisach. Ponieważ niemal każdy z nas posiada konto z kartą płatniczą, radiowozy śląskiej drogówki są wyposażone w mobilne terminale płatnicze – przypomina policja.

- reklama -

Terminale płatnicze pozwalają na bezgotówkowe uiszczanie grzywny nałożonej w drodze postępowania mandatowego w miejscu kontroli drogowej kartą płatniczą. Wybór tej formy płatności zależy od osoby ukaranej. Dotychczas taka osoba otrzymywała mandat karny kredytowany, co wiązało się m.in. z możliwym uiszczeniem opłaty poprzez internet bądź tradycyjnie na poczcie. Cała czynność trwa bardzo krótko i nie różni się niczym od płatności za zakupy w sklepie. Osoba ukarana otrzymuje druk mandatu i potwierdzenie opłaty z terminala. – Kierujący o możliwości skorzystania z tej formy zapłaty wypowiadają się przychylnie, zgodnie twierdząc, że obecnie większość opłat za rachunki i zakupy robią w formie bezgotówkowej – relacjonuje policja.

/KPP Racibórz oprac. c /

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here