Biblioteka w Ocicach na zdrowie: Fizjoterapia dna miednicy [ZDJĘCIA]

0
Biblioteka w Ocicach na zdrowie: Fizjoterapia dna miednicy
Biblioteka w Ocicach na zdrowie: Fizjoterapia dna miednicy

O profilaktyce mięśni dna miednicy opowiedziała fizjoterapeutka Agata Szczepaniak.

Biblioteka w Ocicach stawia na zdrowie w każdym wieku. Po spotkaniach z dietetykiem klinicznym, trenerem mentalnym czy warsztatach z masażu Shantala przyszedł czas na temat delikatny, ale niezwykle istotny dla kobiet. O profilaktyce mięśni dna miednicy opowiedziała fizjoterapeutka Agata Szczepaniak.

- reklama -

Dno miednicy to mięśnie, które rzadko ćwiczymy świadomie. Nasze zainteresowanie nimi zaczyna się dopiero, kiedy pojawia się problem w postaci schorzeń ginekologicznych, urologicznych czy proktologicznych. Tymczasem z badań wynika, że aż 80% kobiet odczuwa dyskomfort w tej sferze! Powszechne po porodzie i przekwitaniu nietrzymanie moczu nie musi, a nawet nie powinno być normą, dlatego warto skorzystać z fachowej porady i pomocy.

W trakcie spotkania uczestniczki dowiedziały się, że nie tylko okres ciąży i porodu wpływa na mięśnie dna miednicy, ale także złe nawyki toaletowe, co skutkuje obniżeniem narządów, nietrzymaniem moczu i innymi dolegliwościami. Pani Agata, która zainteresowała się tym tematem i ukończyła kurs „Zaawansowane techniki fizjoterapii w uroginekologii i położnictwie” po ciężkim porodzie, zachęcała do profilaktyki i ćwiczeń, udzielając zgromadzonym paniom licznych wskazówek.

To nie koniec prozdrowotnych wykładów w Ocicach. Już 19 marca o godz. 16:00 biblioteka organizuje kolejne spotkanie z dietetyczką Magdaleną Kopel, która podpowie seniorom co jeść, a czego unikać, żeby zachować zdrowie, energię i pogodę ducha.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here