
Obawy o wzrost cen przed Wielkanocą są powszechne, jednak ekonomiści uspokajają, że gwałtowne podwyżki w sklepach są mało prawdopodobne.
73% Polaków obawia się, że konflikt na Bliskim Wschodzie przełoży się na wyższe ceny produktów przed Wielkanocą. Niepokój konsumentów wynika z doświadczeń z ostatnich lat o świadomości, że sytuacja geopolityczna realnie wpływa na rynki surowców. Eksperci szacują, że inflacja CPI może wzrosnąć w marcu i kwietniu do poziomu ok. 3% rok do roku. Kluczowym czynnikiem dla stabilności cen będzie dalszy rozwój sytuacji w Cieśninie Ormuz oraz globalne notowania ropy i gazu. Mimo napięć specjaliści uspokajają, że tegoroczne wzrosty cen powinny być umiarkowane, ponieważ sprzedawcy boją się zniechęcenia klientów do zakupów.




![Finał „Szansy na Sukces” z udziałem Błażeja Klimaszki już w niedzielę [WIDEO] blazej klimaszka](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/blazej-klimaszka.jpg)

![Sukces tancerek Skazy na ogólnopolskim turnieju w Łańcucie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)





![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)
![Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych zaprezentowali swoje prace [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/liceum-sztuk-plastycznych-dyplomy.jpg)
![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










