Kwalifikacja wojskowa w powiecie wodzisławskim

kwalifikacja wojskowa (9)
W tym roku do stawienia się przed komisją zostali zobligowani przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 2001 roku. Fot. Powiat Wodzisławski

Wczoraj, 24 lutego, w samo południe rozpoczęła się w powiecie wodzisławskim kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 27 kwietnia. Przed komisją lekarską stanie łącznie 794 młodych ludzi.

W tym roku do stawienia się przed komisją zostali zobligowani przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 2001 roku. Obowiązek ten dotyczy również mężczyzn urodzonych w latach 1996-2000, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynności służby wojskowej. Przed komisją powinny stawić się także kobiety urodzone w latach 1996-2001, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub też uzyskają je w związku z kierunkiem studiów.

- reklama -

Powiatowa Komisja Lekarska, która określi zdolność do czynnej służby wojskowej osób podlegających kwalifikacji wojskowej, zamieszkałych na terenie powiatu wodzisławskiego rozpoczęła działalność w budynku przychodni przy ul św. Wawrzyńca 1 w wodzisławskiej dzielnicy Wilchwy. Przewodzi jej lek. med. Anna Strzałkowska.

Wezwania do stawienia się przed komisją przesyłane są imiennie. W powiecie wodzisławskim zgłoszeniu podlega 701 mężczyzn rocznika 2001, 72 mężczyzn roczników starszych, 19 kobiet, 3 ochotniczki r. 2000. Razem 772 mężczyzn i 22 kobiety. Powiatowa Komisja Lekarska dziennie przyjmuje 33 osoby. Pracować będzie od poniedziałku do środy przez 24 dni robocze, w godz. od 9.00 do 17.00.

Z członkami i obsługą komisji spotkał się wczoraj wicestarosta Tadeusz Skatuła, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Rybniku ppłk Robert Ryter, szef wydziału rekrutacji – z-ca Komendanta mjr Krzysztof Szmyt oraz Gabriela Bała – naczelnik Wydziału Obywatelskiego, Ochrony Informacji Niejawnych i Zarządzania Kryzysowego. Wicestarosta w imieniu starosty i władz powiatu serdecznie podziękował komendantowi Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku za dotychczasową współpracę przy organizacji kwalifikacji. Bardzo wysoko ją ocenił. Członkom komisji życzył natomiast owocnej pracy i bezproblemowego zakończenia naboru.

Co zabrać?

Osoby zgłaszające się do kwalifikacji wojskowej powinny ze sobą zabrać dowód osobisty lub inny dokument powalający na ustalenie tożsamości, aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy, zaświadczenie o pobieraniu nauki lub świadectwo ukończenia szkoły, posiadane dokumenty lekarskie dotyczące stanu zdrowia, jeżeli się leczą.

/SP Wodzisław Śląski publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj