Prezydent Andrzej Duda w Wodzisławiu Śląskim

0
Fot. Grzegorz Matla/tuwodzislaw.pl

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda przyjechał do Wodzisławia Ślaskiego. 29 lutego na płycie wodzisławskiego rynku spotkali się jego zwolennicy i przeciwnicy.

- reklama -

Starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda wyruszył w Śląsk, gdzie spotykał się z mieszkańcami regionu. 29 lutego odwiedził Wodzisław Śląski. To druga wizyta prezydenta w mieście, wcześniej gościł w Wodzisławiu w 2017 roku.

Na spotkanie z prezydentem przybyło kilkaset osób, które witały go brawami, trzymając flagi i transparenty. Podczas wystąpienia prezydent mówił o istotnej roli Śląska, a także o tradycji i chrześcijańskiej kulturze Wodzisławia.

O energetyce

W swoim wystąpieniu Andrzej Duda poruszył kwestię przemiany energetycznej w kraju. Prezydent wspomniał o planach budowy elektrowni atomowej, podkreślając, że trzeba w Polsce więcej energetyki opartej na gazie. Zapewnił zebranych, że nie będzie się to odbywało kosztem Ślązaków, którzy w dużej mierze znajdują zatrudnienie w sektorze górniczym.

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda mówił także o potrzebie kontynuowania programów społecznych, głównie tych skierowanych do rodzin i osób starszych.

Zwolennicy i przeciwnicy

Słowa Andrzeja Dudy spotkały się z aprobatą i licznymi brawami. Nie obyło się jednak bez wymiany zdań, bowiem podczas wydarzenia na wodzisławskim rynku manifestowali również przeciwnicy Andrzeja Dudy. Pojawili się oni z licznymi transparentami i kolorową flagą środowisk LGBT. – Milczałeś, gdy krzywdzono niepełnosprawnych. Milczałeś, gdy atakowano ludzi z powodu ich orientacji – brzmiał początek jednego z haseł, jakie można było przeczytać na transparentach. W pewnym momencie doszło nawet do starcia zwolenników i przeciwników Andrzeja Dudy, co wymagało interwencji policji.

Fot. tuwodzislaw.pl
/red./

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here