Trzecia wyprawa po szczytach zaliczanych do KGP z PTTK Racibórz

0
Trzecia wyprawa po szczytach zaliczanych do KGP z PTTK Racibórz
Trzecia wyprawa po szczytach zaliczanych do KGP z PTTK Racibórz

Uczestnicy zdobyli Ślężę, Waligórę, Skalnik i Chełmiec.

29 lutego i 1 marca odbyła się trzecia wyprawa po szczytach zaliczanych do KGP z PTTK Racibórz. Uczestnicy wyjechali z Raciborza o godz. 6:00, by wyruszyć na pierwszy szczyt – Ślężę (Masyw Ślęży) – 718 m n.p.m. Po zdobyciu udali się autokarem do Schroniska Andrzejówka, aby wyruszyć na Waligórę (Góry Kamienne) – 936 m n.p.m. Następnie miał miejsce przejazd do Ośrodka Wypoczynkowego Warszawianka, gdzie na turystów czekała obiadokolacja i nocleg.

- reklama -

1 marca po śniadaniu uczestnicy pojechali do miejscowości Rędziny, by wejść na szczyt Skalnik (Rudawy Janowickie) – 945 m n.p.m. Po zdobyciu powrót do autokaru, przejazd do Bogusza-Gorców i wejście na Chełmiec (Góry Wałbrzyskie) – 869 m n.p.m. Później miała miejsce przerwa na posiłek i powrót do Raciborza.

W wyprawie uczestniczyły tylko 54 osoby ze względu na taką ilość miejsc noclegowych, chętnych było znacznie więcej. Najmłodszy uczestnik urodził się w roku 2011, a najstarszy w 1951. – Gratuluję wszystkim uczestnikom zdobycia kolejnych szczytów do KGP, dziękuję za udział w wyprawie i zapraszamy na kolejne z PTTK Racibórz – zachęca Andrzej Kuśnierz, inicjator akcji.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here