Anna Kobierska-Mróz gościła w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA]

0
"Spotkanie z absolwentem" w ZSO nr 1. Fot. Julia Łubik

– Spotkanie było interesujące, a przede wszystkim wielu z nas pomogło „w poukładaniu” swoich życiowych planów – relacjonują uczniowie.

W piątek 28 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu odbyło się kolejne „Spotkanie z Absolwentem”. W tym roku takie spotkania są częścią obchodów 75-lecia szkoły.

- reklama -

– Tym razem mieliśmy wielką przyjemność gościć panią Annę Kobierską–Mróz. Pani Anna uczęszczała do naszego liceum do klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Z tego, co nam wiadomo, ze wzruszeniem wraca pamięcią do szkolnych lat. Spotkanie zatytułowane „Rozwój – strategia – rzeczywistość” rozpoczęło się od przywitania naszego gościa przez panią dyrektor. Pani Kobierska-Mróz jest naczelnikiem Wydziału Rozwoju w Urzędzie Miasta Racibórz. Pani Anna poinformowała nas, czym zajmuje się zawodowo oraz zachęciła do rozwoju własnej osobowości. Po zdanej maturze pani Kobierska-Mróz rozpoczęła studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na wydziale Gospodarki i Administracji Publicznej, które z sukcesem ukończyła, zdobywając tytuł magistra ekonomii. Studia wspominała jako spełnienie marzeń i najlepszy czas w życiu. Zachęcała nas także do nauki języków i odwagi w działaniu. Bardzo ciekawym tematem były podróże pani Anny, między innymi praca w Stanach Zjednoczonych. Ważnym punktem spotkania była rozmowa o rozwoju zawodowym oraz różnych stanowiskach pracowniczych. Co z tego wywnioskowaliśmy? Początki kariery zawodowej nie należą do najłatwiejszych, a związane były z dużą determinacją i ciężka pracą, by osiągnąć upragniony cel. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, każdy miał okazje zadać kilka pytań, na które nasz gość odpowiadał z wielką przyjemnością. Pani Kobierska-Mróz to bardzo otwarta i sympatyczna osoba, z która chętnie spędziliśmy czas. Spotkanie było interesujące, a przede wszystkim wielu z nas pomogło „w poukładaniu” swoich życiowych planów – relacjonują Aleksandra Waduła i Krystian Łyczek.

fot. Jagoda Główka, Julia Łubik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here