Areszt dla domowego oprawcy z Babic

0
Areszt dla domowego oprawcy z Babic
Areszt dla domowego oprawcy z Babic. Fot. KPP Racibórz

Nawet 5 lat więzienia grozi 30-latkowi podejrzanemu o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją partnerką i członkami jej rodziny.

O niebezpiecznej sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu rodziny kuźniańscy policjanci dowiedzieli się we wtorek 25 lutego. Wtedy to dyżurny raciborskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Babice młody mężczyzna grozi podpaleniem drzwi wejściowych do domu swojej partnerki. Sytuacja zagrażała życiu i zdrowiu domowników. Od razu na miejsce skierowany został patrol z kuźniańskiego komisariatu policji, jednak agresora już tam nie było. Sprawa została przekazana dzielnicowemu, który w rozmowie z kobietą ustalił, że w jej domu dochodzi do przemocy psychicznej i fizycznej. Od poszkodowanej zostało przyjęte zgłoszenie dotyczące przestępstwa.

- reklama -

Z jej zeznań wynikało, że 30-letni oprawca od prawie dwóch lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad nią i członkami jej rodziny. Po wysłuchaniu kobiety oraz innych świadków policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 30-latek usłyszał zarzuty. W miniony piątek raciborski sąd na wniosek kuźniańskich śledczych i prokuratora podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Teraz domowemu oprawcy grozi nawet 5 lat więzienia.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here