PTTK Racibórz zaprasza na piątą wyprawę górską

0
Druga wyprawa górska z PTTK Racibórz
Wyprawa górska z PTTK Racibórz

W ostatni weekend kwietnia będzie można zdobyć dwa szczyty należące do KGP: Tarnicę i Lackową.

PTTK – Oddział w Raciborzu zaprasza na piątą wyprawę górską po szczytach zaliczanych do Korony Gór Polski. Celem będzie zdobycie dwóch szczytów:
1. Tarnica 1346 m.n.p.m. – najwyższy szczyt polskich Bieszczadów i województwa podkarpackiego, wznoszący się na krańcu pasma połonin, w grupie tzw. gniazda Tarnicy i Halicza.
2. Lackowa 997 m.n.p.m. – najwyższy szczyt po polskiej stronie Beskidu Niskiego, położony między Krynicą-Zdrój a Wysową, na granicy ze Słowacją.

- reklama -

Termin: 25-26 kwietnia.

Proponowana trasa:
Dzień pierwszy TARNICA
Wyprawa rozpocznie się w miejscowości Wołosate, następnie niebieskim i żółtym szlakiem wejście na szczyt Tarnicy. Ze szczytu zejście szlakiem żółtym i dalej czerwonym (GSB) do Ustrzyk Górnych. Długość trasy ok. 12,5 km, suma podejść ok. 700 metrów. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych trasa ulegnie skróceniu. Obiadokolacja i nocleg w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym im. JP II w Ustrzykach Górnych.
Dzień drugi LACKOWA
Po śniadaniu i wykwaterowaniu uczestnicy wyruszą autokarem do miejscowości Izby i wejdą z przełęczy Beskid czerwonym szlakiem na szczyt Lackowej. Powrót tą samą trasą. Wejście na Lackową czerwonym szlakiem jest bardzo wymagające. Dla osób o słabszej kondycji fizycznej i osób starszych będzie możliwość wejścia drogą leśną o mniejszym nachyleniu. Długość trasy ok. 6 km, suma podejść ok. 360 m.

Zbiórka uczestników na dworcu PKS w Raciborzu o godzinie 5:00, wyjazd o godzinie 5:30, planowany powrót w godzinach wieczornych.

Koszt wyprawy: członkowie PTTK Racibórz, młodzież do 18 roku życia i studenci: 200 zł, osoby niezrzeszone: 220 zł. Dla 50 osób – w przypadku innej ilości osób opłata ulegnie zmianie. Cena zawiera: przejazd autokarem, nocleg w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym im. JP II w Ustrzykach Górnych, obiadokolację i śniadanie, informację krajoznawczo-turystyczną. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w biurze PTTK w godzinach 10:00–16:00 do 6 kwietnia oraz na konto PTTK 33 1750 0012 0000 0000 3444 8477 w tytule wpisując TARNICA I LACKOWA 25-26.04.2020 r. lub do wyczerpania miejsc.

Do pobrania: Regulamin.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here