Dziś ruszają kontrole sanitarne na granicach

0
Fot. Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu

Dziś kontrolą objęte będą cztery przejścia z Republiką Federalną Niemiec i jedno przejście z Republiką Czeską. Działania zostaną wkrótce rozszerzone.

Dziś (9.03) odbyła się specjalna konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego.

- reklama -

Minister Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie kontroli sanitarnych na głównych przejściach granicznych. Dzisiaj objęte będą tym cztery przejścia z Republiką Federalną Niemiec i jedno przejście z Republiką Czeską. Działania mają jednak zostać wdrożone także na pozostałych przejściach. Kontrole będą dotyczyć transport autobusowego, autokarowego i busów powyżej 8 osób. Kontrolą mają być objęte także porty. W najbliższych dniach wdrożone będą także kontrole sanitarne w pociągach. Najpierw pociągi intercity, później te w przygranicznym ruchu.

– Od dzisiaj wdrażamy kompleksowy system obrony sanitarnej granic, jako pierwsi w Europie. Od jutra procedury zostają wdrożone na wszystkich granicach Polski. To podstawowe zadanie Straży Granicznej przy wsparciu innych służb – przekazał minister Mariusz Kamiński.

Miejscem kontroli sanitarnej na granicy z Czechami mają być Gorzyczki. Jak powiedział minster Mariusz Kamiński to miejsce, w którym do kraju wracają często podróżujący z Włoch. Pięć punktów granicznych zostanie uruchomionych dziś o godz. 15:00, będą to: Kołbaskowo, Świecko, Olszyna, Jędrzychowice i Gorzyczki. Następnie zostaną rozszerzone na wszystkie najważniejsze punkty graniczne. Będą one całodobowe. Minister zaapelował do podróżnych o cierpliwość, ale także o odpowiedzialność.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here