Kolejne wydarzenia w powiecie raciborskim przełożone lub odwołane [AKTUALIZACJA]

Jak chronić się przed koronawirusem?
Koronawirus. Fot. freepik.com

W związku z wystąpieniem przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce i zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego związanymi z zabezpieczeniem przed zagrożeniem epidemiologicznym w powiecie raciborskim odwoływane są kolejne wydarzenia.

Do 24 marca odwołane są wszystkie zaplanowane imprezy i lekcje biblioteczne organizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu, a z użytku wyłączona będzie czytelnia. Czytaj więcej: Biblioteka w Raciborzu odwołuje imprezy i zamyka czytelnię.

- reklama -

Na podstawie Statutu Raciborskiego Centrum Kultury oraz ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych zdecydowano, że wszystkie zajęcia i wydarzenia organizowane przez Raciborskie Centrum Kultury są odwołane od 12 marca do 29 marca. Budynki RCK: DK Strzecha, Raciborskie Centrum Informacji, Świetlica Środowiskowa w Brzeziu i Raciborski Dom Kultury będą zamknięte. Sprawy pilne można załatwiać telefonicznie lub drogą elektroniczną w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 16:00.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu informuje, że decyzją organizatorów bieg charytatywny „Bieg dla Bożeny” zaplanowany na 21 marca odbędzie się w innym terminie. Natomiast wszystkie obiekty zarządzane przez OSiR zostają zamknięte do odwołania od 12 marca.

Odwołano także jutrzejsze – 12 marca – spotkanie Inicjatywy Rowerowej Bramy Morawskiej. Spotkanie zostanie zorganizowane w innym terminie po opanowaniu sytuacji związanej z groźbą zakażenia koronawirusem.

Stowarzyszenie Persona informuje, że od 12 do 31 marca odwołuje zajęcia prowadzone w Klubie Seniora przy ulicy ks. Staszica 17 w Raciborzu. Podyktowane jest to troską o seniorów, którzy znajdują się w grupie najwyższego ryzyka.

Władze Miasta Racibórz podjęły decyzję o odwołaniu tegorocznego jarmarku wielkanocnego. Jarmark miał się odbyć w dniach 3-5 kwietnia.

Nie odbędzie się też 4. Raciborska Nocka Rowerowa (20 marca). – Miejmy nadzieję, spotkamy się w kwietniu. Zachęcamy was do korzystania z pięknej pogody i wiosennego pedałowania – oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i wytycznych GIS – piszą organizatorzy.

Muzeum w Raciborzu będzie zamknięte dla zwiedzających w terminie 12-24 marca. W zależności od rozwoju sytuacji terminy mogą ulec zmianie.

Gmina Pietrowice Wielkie informuje o odwołaniu imprezy „Wielkanocne Stoły”, która miała odbyć się 28 marca, targu staroci, targ końskiego i wystawy ptactwa i drobnego inwentarza (28-29 marca). Odwołano także XX Eko-Wystawę – Ciepło Przyjazne Środowisku w dniach 9-10 maja.

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej wydarzenia kulturalne oraz sportowe planowane w dniach 12 marca – 5 kwietnia przekłada na późniejsze terminy. Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach odwołała natomiast topienie marzanny, które miało się odbyć 21 marca.

Zarząd Stowarzyszenia Babiczok odwołał przypadające w tym miesiącu Targi Wędkarskie w Nędzy i już teraz zaprasza na przyszłoroczne targi w 2021 r.

Nie odbędzie się również kiermasz wielkanocny organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borucinie.

II Gala Fiali Przedsiębiorczości 2020 w gminie Rudnik, która miała się odbyć 14 marca, zostaje przełożona na inny termin.

VII Gminny Turniej Tenisa Stołowego Oldbojów w Kornowacu (21 marca) został odwołany. O nowym terminie organizatorzy poinformują w późniejszym terminie.

Komisja do spraw Nagłych Śląskiego Związku Piłki Nożnej z uwagi na potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia uczestników piłkarskich spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 oraz biorąc pod uwagę stanowisko Minister Sportu o odwołaniu wszystkich imprez sportowych przesuwa o dwa tygodnie rozpoczęcie wszystkich rozgrywek – seniorskich od IV ligi w dół, młodzieżowych i II ligi kobiet grupa 3. W związku z tym pierwsze mecze rundy wiosennej wyżej wymienionych rozgrywek odbędą się 28-29 marca. Natomiast 19 kolejka III ligi grupy 3 z najbliższego weekendu została przełożona na 13 maja.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here