Uwaga na złodziei na działkach

0
ogrodek dzialka
Ogródek działkowy. Fot. Freepik.com

Okres wzmożonej aktywności działkowiczów mogą wykorzystywać złodzieje i włamywacze szukający na działkach wartościowych przedmiotów.

Zbliżający się czas to okres wzmożonej aktywności nie tylko działkowiczów, którzy po zimowej przerwie robią porządki na działkach, ale również działkowych złodziei. Włamywacze nie próżnują i obserwują miejsca, w których mogą nie tylko wykorzystać okazję, ale też pokonać słabe zabezpieczenia. Policjanci apelują o właściwe zabezpieczenie przedmiotów, takich jak kosiarki, pilarki, aby nie stały się one własnością złodzieja lub przypadkowych osób, z których okazja uczyni przestępcę.

- reklama -

Policjanci radzą, aby narzędzia ogrodnicze oraz inne urządzenia stanowiące wartość finansową właściwie zabezpieczyć, oprócz skobli i kłódek przydałyby się też zamki, których pokonanie na pewno sprawi trudność drobnemu złodziejowi.

Policjanci radzą, aby nie pozostawiać otwartych furtek czy też drzwi od domków letniskowych. Złodzieje często chodzą po działkach i szukają łatwych okazji, a pozostawione bez opieki osobiste rzeczy czy też narzędzia, portfele, torebki, klucze od samochodu mogą stać się łatwym celem. Niekiedy mogą przywłaszczyć je przypadkowe osoby, z których okazja zrobi przestępcę.

Policjanci apelują, aby w przypadku zauważenia podejrzanych osób, które nagle pojawiają się w ogrodach działkowych, zaglądają do domków, chodząc i spacerując bez wyraźnego celu, powiadomić policjantów dzwoniąc na numery alarmowe 112, 997, a także bezpośrednio do oficera dyżurnego pod numerem 32 459 42 55. Każdą niepokojącą informację również można przekazać dzielnicowemu. Tutaj kontakt do dzielnicowych: raciborz.slaska.policja.gov.pl/k20/informacje/twoj-dzielnicowy/52936,Twoj-dzielnicowy.html.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here