Sąd Rejonowy w Raciborzu odwołał rozprawy

0
Sąd Rejonowy w Raciborzu
Fot. raciborz.sr.gov.pl

W celu zapobiegania i przeciwdziałania zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2 oraz w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne Prezes Sądu wydała zarządzenie, ograniczające osobisty kontakt interesantów i stron postępowania z sądem oraz o odwołaniu rozpraw od 13 marca do 31 marca 2020 roku.

Rozprawy zostały odwołane, za wyjątkiem spraw pilnych, które zostały skierowane na rozprawę. Wszelkie pozwy, wnioski, akty oskarżenia i pisma procesowe- należy kierować do sądu tylko i wyłącznie za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Nie będzie możliwości osobistego złożenia pisma w Biurze Podawczym, Biurze Podawczym Ksiąg Wieczystych oraz Oddziale Administracyjnym,

- reklama -

W związku z zamknięciem kasy sądu, opłaty sądowe i inne można uiszczać przelewem bankowym na numery kont (tutaj), nabyć znaki sądowe za pomocą platformy e-płatności (tutaj).

Skargi i wnioski w trybie administracyjnym można składać za pośrednictwem poczty tradycyjnej, elektronicznej oraz poprzez e-PUAP. Biuro Obsługi Interesantów, bez zmian, będzie udzielać informacji telefonicznej pod nr tel. (32) 45-94-622, (32) 45 94 600 oraz mailowej: [email protected]

O toku sprawy można dowiedzieć się za pośrednictwem Portalu Informacyjnego – tutaj
Zaostrzone zostały zasady kontroli wstępu na teren Sądu od dnia 13 marca 2020 roku do odwołania.

Przypomnienie o kwarantannie 

– Prosimy o wyrozumiałość, jednocześnie uprzejmie informujemy, że sytuacja jest dynamiczna i nie wykluczamy, że mogą zostać wprowadzone dalej idące ograniczenia działalności Sądu. Prosimy o śledzenie naszych kanałów informacyjnych. Apelujemy o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny, a także o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590. Apelujemy również o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych – czytamy w komunikacie sądu.

Pełna  treść zarządzenia 

/oprac. c/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here