Raciborskie restauracje reagują na koronawirusa

2
restaurant
Fot. Freepik

W obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa raciborskie restauracje proponują jedzenie na wynos i informują o środkach ostrożności. Pamiętajmy, że czas zamknięcia szkół i instytucji kultury ma być, według zaleceń ministra zdrowia, czasem kwarantanny. 

Raciborskie restauracje zareagowały na sytuację związaną z koronawirusem. Wiele z nich apeluje do gości, aby pozostali w domu. Wśród komunikatów dominują też wiadomości o wprowadzanych zamówieniach na wynos. Poniżej informacje kilku losowych, raciborskich restauracji, które ustosunkowały się do panujących okoliczności.

- reklama -

Na zamknięcie lokalu zdecydowała się Pizzeria Emilia Romagna. – Nie bagatelizujmy problemu, stosujmy się do zaleceń i – jeśli to możliwe – zostańmy w domach… To na ten moment najlepsze, co możemy zrobić. Dlatego podjęliśmy decyzję, że nasza pizzeria od jutra będzie nieczynna dla gości. My jeszcze przez jakiś czas pozostajemy na posterunku, więc jeśli tylko zamarzycie o naszej pizzy – dowieziemy! – informuje  w mediach społecznościowych Pizzeria Emilia Romagna.

Także restauracja Shiro, ze względu na okoliczności, wprowadziła możliwość zamawiania jedzenia na wynos. Restauracja jest jednak czynna.

Z kolei restauracja Casagrande poinformowała o wprowadzonych działaniach prewencyjnych. – Oprócz tego, że stoliki znajdują się w bezpiecznej odległości, w toaletach znajdują się środki odkażające do rąk. Pracujemy bez zmian, jednak wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych Gości uruchamiamy możliwość zamawiania dań na wynos – czytamy na Facebooku.

O możliwości zamówienia jedzenia na wynos poinformowała też Migawka CAFE. Jak napisano na Facebooku, właściciele nie namawiają do osobistych wizyt, ale do zamówień na wynos.

Restauracja Młyn przekazała informacje o wprowadzeniu dodatkowych środków ostrożności. – Wierzymy też, że dobre jedzenie wspomaga odporność, dlatego pozostajemy do Waszej dyspozycji – skracamy jednak czas otwarcia restauracji i wprowadzamy dodatkowe udogodnienia – napisano na Facebooku. Wprowadzono także możliwość dostawy do domu.

Czas kwarantanny społeczeństwa 

Przypomnijmy, że od poniedziałku 16 marca do 25 marca placówki dydaktyczno-wychowawczo będą zamknięte. – Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższy. Zachowujmy się odpowiedzialnie – czytamy w komunikacie GIS-u.

– To jest czas kwarantanny społeczeństwa. Czas, który powinniśmy spędzić w domu i w izolacji. Gorący apel o odpowiedzialność. Jeżeli statystycznie nie grożą nam poważne konsekwencje, mogą grozić seniorom. Bądźmy odpowiedzialni – przekazał minister Łukasz Szumowski.

/oprac. c/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Masakra umowa zlecenie „gastronomia' – w kwietniu będziemy mieć komornika na karku, i brak jedzenia w domu bo brak kasy mąż przez koronowirusa stracił prace w gastronomi na umowę zlecenie bo nie ma klijentów………………..

  2. Zapłacę za kilka posiłków dla personelu w Szpitalu. Czy któraś z restauracji podejmie się takiej akcji?
    Czy inni mieszkańcy Raciborza byliby chętni do pomocy pielęgniarkom i lekarzom?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here