OPS: Numery telefonów, platforma informacyjna, działania pracowników

0
Pomoc
Pomoc

W sprawach pilnych, wymagających kontaktu ze strony pracowników ośrodka, w pierwszej kolejności należy podjąć kontakt telefoniczny bądź e-mail.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Raciborzu, mając na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, informuje, że wszystkie pomieszczenia biurowe zostały wyłączone z możliwości korzystania przez osoby nie będące pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Raciborzu. W związku z zaistniałą sytuacją we wszystkich budynkach OPS zostały zamontowane domofony. Zamontowane urządzenia są na bieżąco dezynfekowane.

- reklama -

Przed siedzibą ośrodka przy ul. Sienkiewicza 1 zamontowana została skrzynka podawcza, w której można składać pisemne sprawy. W sprawach wyjątkowych, ważnych pracownicy ośrodka będą kontaktować się z nadawcą wiadomości. Dlatego do każdego pisma należy dołączyć dane kontaktowe – telefon, e-mail.

W sprawach pilnych. wymagających kontaktu ze strony pracowników ośrodka, w pierwszej kolejności należy podjąć kontakt telefoniczny bądź e-mail.

PUNKT DS. PIERWSZEGO KONTAKTU:
32 415 26 50
32 419 06 42
32 419 06 43
Fax 32 419 06 59
[email protected]

DZIAŁ PRACY SOCJALNEJ I POMOCY SPECJALISTYCZNEJ – ASYSTENCI RODZINY:
32 414 05 54

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I DODATKÓW MIESZKANIOWYCH:
32 417 10 46
32 414 0554
32 417 10 47
32 417 10 53
Fax 32 415 98 37
[email protected]
[email protected]

Platforma Informacyjna Ministerstwa Rodziny, pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło platformę informacyjną przeznaczoną dla obywateli, na stronach której można znaleźć dane kontaktowe do Ośrodka Pomocy Społecznej w okolicy, jak również zgłosić chęć niesienia pomocy potrzebującym i wspierania w tych działaniach pracowników OPS-u: .gov.pl/web/koronawirus/pomoc-dla-potrzebujacych.

Pomoc osobom przebywającym na kwarantannie

Pracownicy OPS-u wspomagają osoby starsze i niepełnosprawne, które potrzebują pomocy ze względu na kwarantannę oraz inne ograniczenia wprowadzone w związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego. W celu udzielania niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy, zwłaszcza ludziom starszym, samotnym i niepełnosprawnym, istnieje możliwość kontaktu telefonicznego każdego dnia w godzinach od 7:30 do 19:00 pod numerem telefonu 32 415 26 50.

Procedura Niebieskiej Karty – zgłoś bezpośrednio policji

W związku z panującą sytuacją zagrożenia epidemiologicznego przewodniczący zespołu interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie informuje, iż wszelkie zapytania związane z procedurą Niebieskiej Karty należy kierować do dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu zgodnie z rejonem zamieszkania. Termin powrotu do procedur zwyczajowo mających miejsce zostanie podany do Państwa wiadomości na stronie internetowej Ośrodka.

OPS przypomina, że wstrzymana została działalność Dziennego Domu Pomocy Społecznej Iskierka w Raciborzu przy ul. Ocickiej 13a od dnia 16 marca do odwołania.

Link do strony Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Raciborzu: psseraciborz.pis.gov.pl. Całodobowy telefon dotyczący koronawirusa: 604 106 359.

W Raciborzu funkcjonuje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. do centrum: 606 878 220 e-mail: [email protected]

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here