Zmarła ósma ofiara koronawirusa w Polsce

0
koronawirus 3
Zdjęcie poglądowe. Fot. Freepik

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 36 potwierdzonych zakażeniach koronawirusem. Przekazano także informację o śmierci ósmej osoby zakażonej SARS-CoV-2. To pacjent przebywający w szpitalu w Tychach.

Ósma ofiara koronawirusa w Polsce to 83-letni mieszkaniec Szczyrku, który był hospitalizowany w Tychach. Jak podało MZ mężczyzna miał choroby współistniejące.

- reklama -

Informację potwierdził burmistrz Szczyrku. – Na podstawie oficjalnej informacji, którą otrzymałem przed chwilą z Państwowego Inspektoratu Sanitarnego muszę przekazać przykrą wiadomość – mamy pierwszą ofiarę śmiertelną koronawirusa w Szczyrku – poinformował w oficjalnym komunikacie burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy.

Jak podaje Dziennik Zachodni mężczyznę mieli odwiedzić goście z Holandii. Wszystkie osoby z jego otoczenia są objęte kwarantanną przez służby sanitarne.

Tylko dziś poinformowano o 51 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia (najpierw 15, teraz 36). MZ wyjaśniło także, że jedna osoba z woj. wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, zajmujące się zakażoną osobą, uwzględniły ją w swoich raportach – dublując wynik. Łącznie w Polsce potwierdzono 684 zakażeń koronawirusem. Zmarło osiem osób.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here