Gmina Pilchowice pomoże raciborskiemu szpitalowi

0
szpital raciborz 1
Szpital w Raciborzu

Mieszkańcy gminy wyszli z inicjatywą zbierania środków finansowych i dokonywania wpłat na szpital.

26 marca na sesji Rady Gminy Pilchowice podjęta zostanie uchwała o przeznaczeniu kwoty 20 000 zł dla szpitala zakaźnego w Raciborzu na walkę z koronawirusem. Ponadto mieszkańcy gminy wyszli z inicjatywą oddolna zbierania środków finansowych i dokonywania wpłat na szpital.

- reklama -

Pomysłodawcą akcji jest Tomasz, który opublikował post na Facebooku: „Drodzy przedsiębiorcy z gminy Pilchowice. Zamiast narzekać i czekać na to, jakie ulgi da nam rząd, zróbmy coś, żeby szybciej zwalczyć to paskudztwo, jakim jest ten wirus. Pomóżmy służbom, które z tym walczą. Trzeba tylko to jakoś zorganizować. Nie mam doświadczenia i nie wiem, jak to ma wyglądać od strony prawnej. Może ktoś pomoże i wspólnie coś zrobimy. Być może nasz urząd gminy podniesie rękawice. Moja firma deklaruje wpłatę 500 zł. Może to nie 1 mln euro od Lewandowskich, ale jak się za to weźmiemy, to kto wie ile uzbieramy!? Nie patrz na to, co ktoś zrobi dla Ciebie, Ty zrób coś dla innych!”

– Co prawda jest zbiórka na siepomaga.pl, ale chcieliśmy pomóc bardziej lokalnie. Pomysłów było sporo, aż wreszcie padła propozycja, że będziemy się starać wspomóc placówkę położoną blisko nas, czy to gotówką czy zakupem środków. Wymyśliliśmy, że warto wspomóc szpital w Raciborzu. Do akcji włączyła się Agata, która rozeznała pomysł od strony prawnej. Z tej burzy mózgów zrodziło się finalnie rozwiązanie: wpłat można dokonywać indywidualnie, na konto szpitala – czytamy na stronie akcji – facebook.com/events/s/pilchowice-zbiorka-na-walke-z-/624172848315213/.

– Mamy nadzieje, że choć trochę uda nam się pomóc w tej nierównej walce, jaką przychodzi nam stoczyć w tych trudnych chwilach. Pozdrawiamy cały Racibórz, jesteśmy z wami! – pisze Agata Mosiądz-Kramorz, przewodnicząca Rady Gminy Pilchowice.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here