Pierwsi wyleczeni pacjenci na Śląsku opuścili szpitale

0
Szpital w Raciborzu
Szpital w Raciborzu. Fot. archiwum portalu

W województwie śląskim mamy trzy osoby, które zostały wyleczone z koronawirusa. To małżeństwo, które opuściło raciborski szpital oraz pacjent Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Mieszkaniec Rybnika w sile wieku, trafił na oddział ponad dwa tygodnie temu z objawami koronawirusa po tym, jak wrócił z Włoch. Niedługo po nim do szpitala w Raciborzu przywieziona została także jego żona. Byli to pierwsi pacjenci ze stwierdzonym zakażeniem Covid-19 w raciborskiej placówce.

- reklama -

– Z informacji, które otrzymywaliśmy ze szpitala, pacjenci przez cały okres hospitalizacji byli w dobrym stanie. Teraz badania próbek wykazały wyniki ujemne, a to znaczy, że organizmy pokonały wirusa. To dobra wiadomość – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski.

W województwie śląskim łącznie mamy trzy osoby wyleczone. 24 marca do domu wyszedł mężczyzna, który był pierwszym pacjentem Szpitala Śląskiego w Cieszynie z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Dodatkowe badania pobranych próbek nie wykazały już obecności groźnego wirusa w organizmie.

Mężczyzna powrócił na początku marca z Niemiec i kiedy pojawiły się pierwsze objawy choroby, telefonicznie zgłosił się do sanepidu. Przez cały okres ponad dwutygodniowej hospitalizacji mieszkaniec czuł się dobrze. Zgodnie z procedurami kwarantanną domową pod ścisłym nadzorem sanitarnym objęte zostały natychmiast osoby z najbliższego otoczenia, z którymi miał kontakt i, jak się okazało po badaniach, również zostały zakażone. Osoby te leczone są także w cieszyńskim szpitalu i są w dobrym stanie.

/Śląski Urząd Wojewódzki oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here