Uczniowie z Wodzisławia drukują dla medyków. Trwa zbiórka

0
Uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim
Uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim

Uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim w ramach działającego przy szkole od blisko 3 lat Centrum Druku 3D postanowili zaangażować się w walkę z wirusem COVID-19.

– Jesteśmy grupą uczniów PCKZiU w Wodzisławiu Śl, którzy działają w Centrum Druku 3D w funkcjonującym od 3 lat przy naszej szkole. Druk 3D daje nam możliwości pomocy tym, którzy są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem COVID-19 – lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym – czytamy na stronie zbiórki.

- reklama -

Uczniowie przyznają, że do produkcji przyłbic wykorzystują póki co prywatne drukarki i filament. Dzięki przychylności dyrekcji ich szkoły mogą też korzystać z drukarek będących na wyposażeniu PCKZiU. – Tym samym mamy do wykorzystania 6 drukarek, na każdej z nich możemy jednocześnie wydrukować 2 przyłbice. Brakuje nam jednak filamentu, folii PET, pianki chroniącej czoło oraz gumek montażowych – przyznaje młodzież.

Jak tłumaczą, przy obecnych zasobach sprzętowych planują druk 20-30 przyłbic na dobę więc zużycie filamentu będzie wynosiło 1,5 kg (70-80 zł). Do Świąt Wielkanocnych chcą wydrukować 400-500 szt. do których potrzeba ok. 20 kg filamentu. Koszt zakupu samego filamentu w takiej ilości to ok. 1000-1200 zł.

Zrzutka dostępna tutaj.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here