Godzina dla Ziemi WWF. Zgaś światło o 20:30

0
Godzina dla Ziemi
Godzina dla Ziemi. Fot. Nishta Sharma/unsplash.com

13. edycja akcji WWF ma wymiar szczególny – trwa walka z pandemią koronawirusa, przez którą ludzie spędzają czas w swoich domach.

Jak co roku 28 marca o godz. 20:30 miliony ludzi na całym świecie gaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF.

- reklama -

Z uwagi na pandemię koronawirusa tegoroczna akcja odbywa się online. – Nawet jeśli zostajemy w domu, wciąż możemy zrobić coś dobrego, by pomóc naszej planecie. Co konkretnie? Po prostu wyłączmy o 20:30 światło. Zjedzmy z rodziną kolację przy świecach, pobawmy się z naszymi dziećmi w cienie – możliwości jest mnóstwo. Nasze ostatnie działania związane z koronawirusem pokazały, że kiedy trzeba, potrafimy zmienić swoje nawyki. Nasza planeta od lat woła o pomoc, teraz jest moment, by wcielić w życie codzienne drobne działania, które przyczynią się do uratowania środowiska – tłumaczy portal onet.pl.

– Zamierzamy wyrazić w ten sposób troskę o przyszłość środowiska naturalnego. W tym roku w Polsce akcja odbędzie się pod hasłem „Nie tamuj rzek! Niech płyną” – informuje WWF.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here