Osiem nowych zakażeń na Śląsku, w tym z powiatu raciborskiego

Szpital w Raciborzu
Szpital w Raciborzu. Fot. archiwum portalu

Obecnie w województwie śląskim potwierdzono zakażenie koronawirusem u 272 osób. 9 osób zmarło, a 6 wyzdrowiało. Wśród nowych przypadków zakażeń jest mieszkanka powiatu raciborskiego.

Dziś poinformowano o  śmierci 68-letniego mieszkańca Częstochowy, który był hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Tychach. Na oddział obserwacyjno-zakaźny trafił 22 marca. Wczoraj jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył, pacjenta przeniesiono więc na OIOM. Niestety nie udało się uratować jego życia. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

- reklama -

Nowe przypadki zakażenia

3 pacjentów, u których wykryto obecność koronawirusa, przebywa w szpitalu w Chorzowie, jeden z mieszkańców, który był pod nadzorem służb sanitarnych w Katowicach, trafił do szpitala zakaźnego w Tychach, zaś próbki do badań mieszkanki powiatu raciborskiego pobrano w szpitalu w Raciborzu.

Dodatnie okazały się także próbki pobrane od starszego mężczyzny, który trafił do szpitala w Sosnowcu oraz wiekowego mieszkańca powiatu tarnogórskiego, hospitalizowanego w szpitalu w Bytomiu.

W pracy zakaziła się prawdopodobnie kobieta w sile wieku, która w dobrym stanie jest w izolacji domowej pod nadzorem sanepidu w Gliwicach.

Śląsk

Sytuacja w Polsce

Dziś rano potwierdzono w Polsce kolejne 36 zakażeń, które dotyczyły 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Poinformowano też o śmierci drugiego pacjenta (poza mężczyzną z woj. śląskiego). 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie miał choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych w kraju wynosi 2347, zmarło 35 osób.

/MZ, ŚUW oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj