Pacjent wodzisławskiego szpitala z koronawirusem to mieszkaniec powiatu raciborskiego

1
koronawirus-covid-19-630x420
Zdjęcie poglądowe

Wczoraj wodzisławski sanepid poinformował o wykryciu przypadku zakażenia koronawirusem na terenie Oddziału Chirurgii Ogólnej. Pacjent jest mieszkańcem powiatu raciborskiego. Został wypisany z raciborskiego szpitala do domu w momencie przekształcenia szpitala. Dopiero potem trafił do wodzisławskiej lecznicy. Poniżej komunikat dyrekcji PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl.

Dyrektor PPZOZ informuje, że w dniu 31 marca br. Sanepid w Wodzisławiu Śląskim powiadomił o pierwszym przypadku zachorowania na koronawirusa na terenie powiatu wodzisławskiego. Jest to pacjent z powiatu raciborskiego hospitalizowany i wypisany ze Szpitala Rejonowego im. J. Rostka w Raciborzu, a następnie przyjęty na Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śląskim zanim jeszcze ten szpital został przekazany w szpital zakaźny,. Niezwłocznie po zaobserwowaniu objawów, mogących świadczyć o zakażeniu koronawirusem, pacjent został poddany izolacji i diagnostyce pod kątem infekcji SARS-CoV -2. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku pacjent został przewieziony do Szpitala Zakaźnego w Raciborzu, gdzie jest otoczony opieką medyczną.

- reklama -

W chwili obecnej, trwa postępowanie epidemiologiczne, mające na celu określenie kręgu osób, które mogły mieć styczność z zarażonym pacjentem oraz maksymalne ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie PPZOZ. W tym celu wszczęto wszelkie procedury obowiązujące w takiej sytuacji. Wstrzymano przyjęcia do Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Personel oraz wszyscy pacjenci ww. oddziału zostali odizolowani, objęci badaniami oraz kwarantanną do czasu uzyskania wyników badań na obecność wirusa. Na terenie Szpitala wdrożono wzmożony nadzór sanitarno-epidemiologiczny.

/SP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here