Rybniczanin ukarany mandatem za brak celu podróży

0
Mandat
Zgodnie z nowymi przepisami określającymi ograniczenia w przemieszczaniu się, mundurowi zapytali 21-latka i 19-letniego pasażera o cel podróży.

Rybniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierowcę forda. Zgodnie z nowymi przepisami określającymi ograniczenia w przemieszczaniu się, mundurowi zapytali 21-latka i młodszego pasażera o cel podróży. Mieszkaniec Rybnika nie potrafił określić, dokąd jedzie wraz z kolegą, za co został ukarany mandatem karnym.

Zgodnie z nowymi przepisami określającymi ograniczenia w przemieszczaniu się, mundurowi zapytali 21-latka i 19-letniego pasażera o cel podróży. Mieszkaniec Rybnika nie potrafił określić dokąd jedzie wraz z młodszym kolegą, za co został ukarany mandatem karnym. Ponadto podczas kontroli mundurowi zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie kierowcy, więc oprócz standardowego badania stanu trzeźwości użyli narkotestera. Wskazał on, że rybniczanin może znajdować się pod wpływem narkotyków, jednak ostatecznie potwierdzi to badanie krwi, którą pobrano od mężczyzny. Został on również ukarany za wykroczenia drogowe, które popełnił.

- reklama -

– Od 25 marca 2020 roku obowiązuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia określające m.in. ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się. Wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań. Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich – przypomina policja.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here