Czy można przebywać na ogródkach działkowych?

Ogródki a koronawirus
Fot. KMP Rybnik

To często zadawane pytanie w ostatnim czasie. Przebywanie na terenie ogródków działkowych przez ich właścicieli nie jest zabronione, jednak powinno być, jak każde wyjście z domu, ograniczone do niezbędnych potrzeb.

Przebywanie na ogródkach działkowych nie jest zabronione, ale powinno odbywać się z rozsądkiem i dostosowaniem do panujących przepisów. Policjanci sprawdzają więc, czy na terenie ogródków działkowych również są przestrzegane przepisy bezpieczeństwa.

- reklama -

– Mundurowi kontaktują się z prezesami ogrodów działkowych i informują o potrzebie rozpropagowania zaleceń dotyczących sposobu zachowania się działkowców w sytuacji walki z koronawirusem. Chodzi o to, by w częściach wspólnych – alejkach czy placach – należących do ogrodów nie gromadzić się, by zachować odpowiednią odległość i nie zapraszać wzajemnie np. na grillowanie – przypomina rybnicka policja.

Urządzanie spotkań towarzyskich i gromadzenie się większej ilości osób na terenie działki jest przede wszystkim nieodpowiedzialne. W ten sposób naraża się życie i zdrowie swoje oraz innych osób – podkreślają rybniccy policjanci. Przepisy nie zabraniają działkowcom wykonywania niezbędnych potrzeb związanych z utrzymaniem działki. Jednak każdy powinien poważnie zastanowić się, które z tych czynności są naprawdę niezbędne.

 

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj