Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika

biblioteka

Biblioteka nadal jest zamknięta, ale jej pracownicy robią wszystko, żeby czytelnicy o nich nie zapomnieli! Codziennie na fanpage biblioteki  publikowane są zagadki, propozycje kreatywnych zajęć dla najmłodszych, filmiki z bajkami oraz zajęcia edukacyjne. Zobaczcie, co proponują bibliotekarze!

Pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu przenieśli swoją działalność do Internetu, a konkretnie na fanpage biblioteki. Codziennie, od poniedziałku do piątku, punktualnie o godz. 12.00 udostępniane są zagadki. Aktualnie czytelnicy mogą sprawdzić swoją znajomość kinematografii polskiej i światowej. W poniedziałki emitowane są filmiki promujące wartościową literaturę dla dzieci w różnym wieku, we wtorki zamieszczany jest tutorial dla pasjonatów rękodzieła a w czwartki młodsi czytelnicy mogą wysłuchać fragmentu czytanej przez bibliotekarkę bajki i wykonać prostą pracę plastyczną.

- reklama -

Zaglądamy również do filii bibliotecznych! Filia nr 2 na Ostrogu  zaprasza żeby dołączyć do wirtualnego Klubu Malucha i Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu. Oprócz tego, filia proponuje „Popołudniowe Czytanki Natalii” i nagrania z legendami Raciborza. Ciekawe propozycje przygotowała także EUREKA- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, która na swoim fanpage zamieszcza m.in. nagrania teatrzyku kamishibai, serię pt. „Coś z niczego – sposób na kwarantannę” oraz głośne czytanie wierszy Jana Brzechwy. Z kolei Biblioteka przy ul. Żorskiej proponuje znany pod nieco inną nazwą, teraz w wersji wirtualnej cykl spotkań „Zrobione w domu-pokazane w Internecie” i poleca „Książkę dnia”.

– Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy radości, spokoju i wielkiej nadziei odradzającego się życia oraz tak potrzebnego, szczególnie w tym trudnym czasie, zdrowia – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

/materiał nadesłany oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj