Mieszkaniec i personel gorzyckiego DPS-u bez koronawirusa

0
DPS Gorzyce
DPS Gorzyce

Do gorzyckiego DPS-u dotarły wreszcie wyniki badań przeprowadzonych u personelu i mieszkańca pod kątem obecności koronawirusa. Wszystkie są negatywne, co oznacza, że nie stwierdzono u przebadanych osób wirusa.

Powiat Wodzisławski przekazuje dobre wieści dotyczące Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach. – Do Domu Pomocy Społecznej im. Papieża Jana Pawła II – po wielu interwencjach ze strony przedstawicieli powiatu – dotarły wreszcie wyniki badań przeprowadzonych u personelu i mieszkańca pod kątem obecności koronawirusa. Wszystkie są negatywne, co oznacza, że nie stwierdzono u przebadanych osób wirusa – informuje Wojciech Raczkowski ze starostwa.

- reklama -

Przypomnijmy, że badania oraz akcja kwarantanny to efekt stwierdzenia obecności koronawirusa u jednego z mieszkańców DPS, który wcześniej był hospitalizowany na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śl. Pacjent ten po opuszczeniu szpitala, w ramach standardowej procedury obowiązującej od pewnego czasu w DPS (zabezpieczającej wszystkich pozostałych mieszkańców domu) został odizolowany od pozostałych mieszkańców. Po stwierdzeniu pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa został przewieziony do Szpitala Zakaźnego w Raciborzu – przypomina starostwo.

– Pracownicy Domu, którzy mieli kontakt z zarażonym mieszkańcem, a także jeden z mieszkańców, u którego w międzyczasie zdiagnozowano gorączkę – w sumie 22 osoby – zostali poddani badaniom na obecność wirusa. Osoby zostały odizolowane i otoczone opieką. Zapewniono im wsparcie socjalno-bytowe oraz opiekę psychologiczną. W samej placówce, w której mieszka 218 pensjonariuszy, zaostrzono zaś rygory sanitarno-epidemiologiczne, starając się, by w jak najmniejszym stopniu wpływało to na codzienne funkcjonowanie seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Staraniem wicedyrektor DPS Marii Janety mieszkańcy oraz pozostali pracownicy Domu również uzyskali możliwość skorzystania ze wsparcia psychologa – informuje starostwo.

Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej im. Papieża Jana Pawła II w Gorzycach serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom i sponsorom za wszelkie dary oraz okazane wyrazy wsparcia i solidarności w tym trudnym dla placówki czasie oraz życzy pogodnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych! – przekazuje Wojciech Raczkowski.

/SP w Wodzisławiu Śląskim oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here