Duży wzrost zakażeń koronawirusem w woj. śląskim

0
Koronawirus
Koronawirus. Fot. Freepik.com

Łącznie w województwie śląskim jest 846 przypadków zakażenia COVID-19.

W woj. śląskim odnotowano kolejny zgon. W szpitalu w Tychach zmarła kobieta w wieku 76 lat, mieszkanka Bytomia.

- reklama -

Walkę z groźnym wirusem wygrała 80-letnia mieszkanka Żor, która w ostatnich tygodniach leczyła się pod okiem specjalistów w szpitalu zakaźnym w Tychach. Wykonane dwa kolejne testy pobranych próbek były ujemne, dzięki temu pacjentka będzie mogła opuścić szpitalne łóżko.

Dobry stan zdrowia i nieuciążliwe póki co objawy zakażenia koronawirusem pozwoliły, aby w swoich domach, pod ścisłym nadzorem sanepidu i lekarza chorób zakaźnych pozostali: kobieta w sile wieku i młody mężczyzna z powiatu gliwickiego, kilkuletni mieszkaniec Gliwic, 2 mieszkanki Bytomia (młoda i w sile wieku), mieszkanka Rudy Śl. w sile wieku, również w sile wieku mieszkanka Sosnowca, 6 mieszkańców Żor (najstarszy ma 71 lat, najmłodszy 5), kobieta w sile wieku z powiatu raciborskiego oraz mieszkaniec w średnim wieku z powiatu lublinieckiego.

W swoich domach przez kolejne dni pozostanie również 3 mieszkańców Piekar Śląskich (2 kobiety w sile wieku i starszy mężczyzna), 2 mieszkańców Gliwic (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku), starsza mieszkanka Bytomia, młody mieszkaniec Rudy Śląskiej, 5 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 52 lata, najmłodszy 19), 2 mieszkanki powiatu tarnogórskiego (w sile i w średnim wieku), nastolatka z powiatu zawierciańskiego i nastolatek z powiatu lublinieckiego.

Obecność groźnego wirusa wykryto także podczas badań próbek pobranych w zawierciańskim szpitalu od mieszkanki w sile wieku z Zawiercia, od 17 osób w szpitalu specjalistycznym nr 1 w Bytomiu (są to mieszkańcy Bytomia, Piekar Śl., powiatu tarnogórskiego), 4 osób w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym w Częstochowie (mieszkańcy powiatu lublinieckiego oraz Częstochowy, najstarszy 63 lata, najmłodszy 35), 3 osób ze szpitala specjalistycznego nr 4 w Bytomiu, 1 osoby w szpitalu nr 2 w Bytomiu (mieszkanka powiatu wodzisławskiego), 5 osób w sile i w starszym wieku z powiatu lublinieckiego – 4 trafiły do szpitala zakaźnego w Raciborzu, 1 do szpitala w Częstochowie, 1 osoby w szpitalu NZOZ Polskiej Grupy Medycznej (mieszkanka powiatu częstochowskiego w średnim wieku), 2 osób w szpitalu im. dr B. Hagera (starsza mieszkanka powiatu lublinieckiego i mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnogórskiego).

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim – 12.04.2020 godz. 17:00
– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej (było 3 733) – 3 755
– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (było 206) – 217
– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym (było 6 994) – 6 779
– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 718
– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 10 610
– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim (było 781) – 846
– liczba ozdrowieńców – osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały (było 34) – 35
– liczba zgonów (było 43) – 44

W sumie w Polsce liczba zakażonych koronawirusem wynosi 6674, zmarły 232 osoby.

Usuń obrazek wyróżniający

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here