Maseczki dla mieszkańców gminy Krzyżanowice

Fot. UG Krzyżanowice
Fot. UG Krzyżanowice

Strażacy rozpoczęli dostarczanie maseczek 15 kwietnia. W ciągu 2-3 dni powinni dotrzeć one do wszystkich mieszkańców gminy.

Gmina Krzyżanowice w trosce o swoich mieszkańców zakupiła dla każdego maseczki ochronne. Od środy poprzez strażaków z miejscowych jednostek zostaną dostarczone do każdego domu i mieszkańca.

- reklama -

– W ten sposób postanowiliśmy ułatwić naszym mieszkańcom dostęp do niezbędnej ochrony, ale też zachęcić wszystkich do noszenia maseczek poza domem. Wcześniej gmina zakupiła i zostały w nie wyposażone nasze gminne jednostki ochotniczych straży pożarnych, pracownicy naszych jednostek organizacyjnych, a teraz będą dostarczone dla wszystkich naszych mieszkańców w związku z nałożonym od czwartku obowiązkiem – tłumaczy Urząd Gminy Krzyżanowice.

Od dziś, 16 kwietnia, wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów, które nakłada obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza swoim miejscem zamieszkania, w miejscach publicznych – ulica, sklepy, itd. Zakrywanie twarzy ma ograniczać zagrożenie zakażenia się koronawirusem.

Strażacy rozpoczęli dostarczanie maseczek 15 kwietnia i w ciągu 2-3 dni powinni dotrzeć one do wszystkich. Każdy dom/posesja otrzyma tyle masek, ile zadeklarowało mieszkańców w swoich deklaracjach związanych z zagospodarowaniem odpadów.

Maski wielokrotnego użytku, które można – i należy – prać, zostały zakupione z budżetu gminy Krzyżanowice w dwóch miejscowych firmach, które zajmują się dystrybucją maseczek, a druga również szyciem maseczek bawełnianych. Łącznie rozdanych zostanie 9000 sztuk maseczek.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj