
Policja apeluje do osób, które były świadkami zdarzenia lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców.
W nocy z 26 na 27 grudnia w Krzyżanowicach doszło do aktu wandalizmu. Ok. godz. 3:00 nieznani sprawcy zniszczyli świąteczne dekoracje ustawione na terenie miejscowości. Uszkodzone zostały m.in. sanie, renifer i inne elementy bożonarodzeniowych ozdób.
Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring. Nagranie z momentu dewastacji zostało udostępnione w celu pomocy w ustaleniu tożsamości sprawców, a policjanci prowadzą działania zmierzające do ich ustalenia i zatrzymania. Funkcjonariusze apelują do osób, które były świadkami zdarzenia lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w wyjaśnieniu sprawy o kontakt z najbliższą jednostką policji. Informacje można przekazywać również telefonicznie pod numerami 47 855 62 55 lub 47 85 566 13. Policja zapewnia anonimowość osobom zgłaszającym.
Świąteczne dekoracje były elementem wspólnej przestrzeni i miały służyć mieszkańcom oraz gościom, dlatego każdy sygnał mogący przyczynić się do ustalenia sprawców jest szczególnie istotny.
oprac. /kp/




![Sukcesy Skazy na ogólnopolskim turnieju tańca w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Sukcesy Skazy na ogólnopolskim turnieju tańca w Kędzierzynie-Koźlu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/zespol-taneczny-skaza.jpg)
![Andrzej Biskup powrócił do raciborskiej biblioteki z powieścią „Miriam” [ZDJĘCIA] Andrzej Biskup powrócił do raciborskiej biblioteki z powieścią „Miriam”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/andrzej-biskup-25.jpg)






![Uroczystość czepkowania studentów pielęgniarstwa w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczystość czepkowania studentów pielęgniarstwa w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/pielegniarstwo-czepkowanie.jpg)
![Sport, zabawa i literatura. Czerwcowy Turniej Przedszkolaków na Ostrogu [ZDJĘCIA] Sport, zabawa i literatura. Czerwcowy Turniej Przedszkolaków na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/czerwcowy-turniej-przedszkolakow.jpg)
![Setki przedszkolaków na Festiwalu Piosenki i Sportu w Raciborzu [ZDJĘCIA] Setki przedszkolaków na Festiwalu Piosenki i Sportu w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/festiwal-piosenki-i-sportu.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





