Czesi mają plan odmrażania gospodarki rozpisany z datami do czerwca

0
Premier Czech Andrej Babiš
Premier Czech Andrej Babiš. Fot. facebook.com/AndrejBabis

Dziś mamy poznać pierwsze kroki w odmrażaniu gospodarki. Tymczasem Czesi już wiedzą, jak u nich życie ma wracać do normy, z datami rozpisanymi do czerwca! Już od poniedziałku 20 kwietnia rzemieślnicy, targi rolników, małe wesela oraz indywidualne konsultacje i egzaminy dla uczniów szkół średnich na uniwersytetach będą ponownie dostępne.

Scenariusz stopniowego łagodzenia środków nadzwyczajnych rząd Andreja Babiša ogłosił we wtorek 14 kwietnia. Rządowy plan stopniowej normalizacji życia w Republice Czeskiej ma pięć etapów. Scenariusz został przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Przemysłu i Handlu oraz ekspertami-epidemiologami.

- reklama -

Czechy – odmrażanie w pięciu krokach

Pierwsza faza premiery zaplanowana jest na poniedziałek 20 kwietnia i powinna mieć zastosowanie do sklepów rzemieślniczych, salonów samochodowych, rynków rolników i profesjonalnych szkoleń sportowych na świeżym powietrzu w ściśle określonych warunkach. Wesela z udziałem do dziesięciu osób będą również dozwolone, z zastrzeżeniem szczególnych warunków higienicznych.

Od 27 kwietnia możliwe będą zakupy w sklepach o powierzchni do 200 m kw., o ile nie znajdują się one w galeriach handlowych większych niż 5 tys. m kw.

Trzeci etap nastąpi 11 maja. Od tego dnia otwarte będą placówki handlowe o powierzchni do 1000 m kw., o ile nie mieszczą się w galeriach handlowych większych niż 5 tys. m kw. Będą też otwarte siłownie i kluby fitness, ale bez korzystania z szatni i pryszniców.

Czytaj więcej: Czesi mają plan odmrażania gospodarki rozpisany z datami do czerwca. A my?

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here