Darmowe maseczki dla każdego mieszkańca gminy Krzanowice

Akcja szycia maseczek w MOK Krzanowice. Fot. Facebook MOK

W przeciągu kilku dni łącznie rozdanych zostanie około 4500 sztuk maseczek.

Od dziś, 16 kwietnia, noszenie maseczek w przestrzeni publicznej jest obowiązkowe. – Mając na uwadze świadomość tego, jak ważne jest zdrowie i życie, jako gmina podejmujemy inicjatywę darmowego dostarczania maseczek ochronnych dla każdego mieszkańca – informuje Urząd Miejski Krzanowice.

- reklama -

Od najbliższego poniedziałku, 20 kwietnia, pracownicy urzędu oraz podległych jednostek organizacyjnych dostarczą do każdego domu/posesji maseczki ochronne wielokrotnego użytku w liczbie odpowiadającej faktycznej liczbie zamieszkałych w nim osób – zgodnie ze złożoną deklaracją związaną z zagospodarowaniem odpadów. W przeciągu kilku dni dotrą oni do każdego gospodarstwa. Łącznie rozdanych zostanie około 4500 sztuk maseczek. Dostarczone maseczki wielokrotnego użytku będzie można prać.

– Akcja dostarczania i szycia bezpłatnych maseczek ochronnych działa już na naszym terenie od kilku dni. Organizacje społeczne, indywidualni mieszkańcy, placówki kultury i oświaty podjęły się samodzielnego szycia i bezpłatnego ich dystrybuowania, m.in. w Wojnowicach członkinie Caritas i nie tylko, szyją maseczki dla swojego sołectwa. MOK Krzanowice uszył już ponad 200 szt. i przeznaczył je dla osób, które nie mają możliwości nabycia ani uszycia samemu – relacjonuje UM Krzanowice.

Akcja szycia maseczek w MOK Krzanowice. Fot. Facebook MOK

fot. MOK Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj