Tragiczny wypadek za Rudnikiem. Nie żyje motocyklista

Do zdarzenia doszło we wtorek około 16.30 na drodze krajowej nr 45 tuż za miejscowością Rudnik.

Raciborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na DK-45 tuż za miejscowością Rudnik. W wyniku zderzenia osobowego forda z motocyklem suzuki, zginął 26-letni motocyklista. Droga była zablokowana przez prawie cztery godziny, a policjanci wyznaczyli objazdy.

– Do zdarzenia doszło we wtorek około 16.30 na drodze krajowej nr 45 tuż za miejscowością Rudnik. W wypadku uczestniczył 26-letni kierujący motocyklem, który jechał od strony Szonowic do Raciborza oraz jadący z przeciwka samochód osobowy, kierowany przez 33-letnią kobietę. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że w kierujący motocyklem suzuki mieszkaniec Raciborza wyprzedając na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków jazdy, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka fordem, kierowanym przez mieszkankę Wodzisławia Śląskiego. W wyniku odniesionych obrażeń 26-letni motocyklista poniósł śmierć. Droga była zablokowana przez prawie cztery godziny, a policjanci wyznaczyli objazdy. Raciborscy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku – relacjonuje policja.

- reklama -

Stróże prawa apelują do kierowców, przede wszystkim do motocyklistów, o ostrożną jazdę. – Przestrzegamy przed przekraczaniem dozwolonych prędkości. Zwracajmy uwagę na zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i o wykonywanie wszelkich manewrów z wyobraźnią. Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się jezdnią. Przypominamy również rowerzystom i pieszym o obowiązku używaniu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych – przypominają policjanci.

Ku przestrodze policja opublikowała zdjęcia z wypadku.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj