Raciborskie Centrum Kultury poleca #KULTURĘzDostawąDoDomu

Violetta Larysz-Wołek
Violetta Larysz-Wołek

Za nami weekend majowy i kolejny tydzień akcji #KULTURAzDostawąDoDomu. Wszystkie opublikowane już materiały dostępne są na www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury i na stronie www.rck.com.pl.

Nadzwyczajny Klub Płytowy przypomniał dwa utwory: „All Along Watchtower” tria: Jimi Hendrix, Noel Redding i Mitch Mitchell oraz „I Am The Walrus” grupy Spooky Tooth.
https://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/359-klub–plytowy.html

- reklama -

– Pamiętacie, że pytaliśmy wasze dzieci o kulturę? Ciągle czekamy na odpowiedzi! Może zainspirują was przesłane już odpowiedzi – zachęca RCK.
https://www.rck.com.pl/n/site/index/358—kultura-z-dostawa-do-domu-/361-z-dziecmi-w-domu.html.

W kąciku: „Z dziećmi w domu” znalazła się również propozycja wysłania pociech na Marsa. 28 kwietnia grupa Astrohunters zaprosiła dzieci do wspólnego lotu w kosmos! Takich akcji organizują dużo więcej.
https://www.facebook.com/Astrohunters/

2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Tego dnia RCK postanowiło przypomnieć dzieciom znaczenie symboli narodowych. Odnośnik do filmiku na stronie:
https://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/361-z-dziecmi-w-domu.html

W zakładce: „Z kanapy” można znaleźć mnóstwo różnorodnych materiałów, np. 27 kwietnia był Międzynarodowy Dzień Grafika, a 29 kwietnia Międzynarodowy Dzień Tańca. RCK wszystkim grafikom i tancerzom życzy wszystkiego najlepszego.

Ostatni tydzień to również rozpoczęcie wspólnej akcji z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji – na raciborskich słupach pojawiły się kolorowe plakaty informujące o akcjach kulturalno-społecznych obu instytucji oraz z pozytywnym przekazem „Uśmiechnij się, będzie dobrze”.

rck osir
Fot. RCK

– W naszym cotygodniowym cyklu o utalentowanych raciborzanach pojawiła się Violetta Larysz-Wołek – znakomita malarka abstrakcyjna, której dzieła możecie podziwiać tutaj: violettalaryszwolek.pl – zaprasza RCK.

W Święto Pracy oraz Konstytucji 3 maja przybliżono pokrótce historię tych dwóch świąt.
https://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/365-z-kanapy.html

– 30 kwietnia z dalekiego Hong-Kongu przyszła do nas piękna wiadomość: Sharon Tong, nasza wolontariuszka, którą gościliśmy latem 2017 roku w RCK, zaśpiewała dla nas „Somewhere over the Rainbow”! – relacjonuje RCK.
https://www.facebook.com/watch/?v=230995884847971

– A co słychać w RCK? Niestety na razie nie możecie nas odwiedzać (mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni), ale RCK przyszło odwiedzić was! Po pracowni rzeźby oprowadziła nas jej twórczyni: Katarzyna Baron-Rogula! Zapraszamy do oglądania – zachęca RCK.
https://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/369-co-slychac-u-naszych-grup.html

RCK przypomina o telefonie dla seniora. Każdego dnia od 12:00 do 14:00 pod numerem 32 412 32 49 dyżuruje osoba, z którą można porozmawiać o kulturze i nie tylko.

Przy RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38) znajduje się pojemnik, do którego można wrzucać bawełniane tkaniny: poszewki, prześcieradła itp. Pojemnik będzie regularnie opróżniany, wrzucone rzeczy będą prane i przerabiane na maseczki.

Ponadto pracownicy wciąż są do dyspozycji pod numerem telefonu 32 412 32 40 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–15:00.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj