ZUS: Ponad 46 tys. śląskich przedsiębiorców zwolnionych ze składek

0
zus
Fot. ZUS

W województwie śląskim największa liczba płatników, która już otrzymała zwolnienie ze składek, jest w Oddziale ZUS w Rybniku.

Blisko 66 mln zł – to kwota zwolnień ze składek za marzec dla przedsiębiorców z województwa śląskiego. Oddziały ZUS w tym regionie zatwierdziły pierwsze wnioski. Z ulgi skorzystało ponad 46 tys. biznesmenów. W całym kraju kwota zwolnienia wyniosła prawie 591 mln zł. Pomoc tę otrzymało już 436 tysięcy płatników.

- reklama -

Pomimo ustawowych zapisów dających ZUS czas na rozpatrzenie wniosków (tj. 30 dni po złożeniu dokumentów rozliczeniowych za ostatni miesiąc podlegający zwolnieniu) są one już rozpatrywane i będą sukcesywnie realizowane. – Robimy wszystko, żeby pomoc dotarła tam, gdzie jest ona potrzebna. Wiemy, jak bardzo jest to ważne dla przedsiębiorców w tych trudnych czasach. Dlatego rozpatrywanie wniosków traktujemy priorytetowo – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Najwięcej zwolnień w Rybniku, ale największa kwota w Chorzowie

W województwie śląskim największa liczba płatników, która już otrzymała zwolnienie ze składek, jest w Oddziale ZUS w Rybniku. Takie wsparcie trafiło do 8 471 płatników, a zwolnienie przekroczyło kwotę 11,8 mln zł. Jednak największą sumę wypłat w ramach tej pomocy zanotował Oddział ZUS w Chorzowie, bo na kwotę blisko 13 mln zł dla 7350 przedsiębiorców. – Na Podbeskidziu zwolnienia z opłacania składek za marzec otrzymało 8 225 płatników na kwotę ponad 10,8 mln zł. W częstochowskim oddziale takie wsparcie otrzymało już 6 524 biznesmenów na kwotę przekraczającą 8,1 mln zł. W sosnowieckim oddziale zwolniono z opłacania składek za marzec 8446 płatników na kwotę 11 818 857,99 zł, natomiast z terenu działalności zabrzańskiego oddziału ZUS wsparcie otrzymało 7013 przedsiębiorców na łączną sumę zwolnień ze składek przekraczającą 10,3 mln zł – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Czytaj więcej: ZUS: Ponad 46 tys. śląskich przedsiębiorców zwolnionych ze składek

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here