Konkurs Gwary Śląskiej w nowym wydaniu

Konkurs Gwary Ślaskiej w Tworkowie
Konkurs Gwary Ślaskiej w Tworkowie

W obecnej sytuacji konkurs nie mógł się odbyć, jednak zdecydowano się dostosować do aktualnie panujących warunków i zmieniono formułę konkursu.

Konkurs Gwary Śląskiej jest organizowany w gminie Krzyżanowice od trzynastu lat. Tegoroczna edycja miała odbyć się 16 marca. Zgłoszeń do udziału w konkursie jak zwykle było wiele. Według harmonogramu miały być zaprezentowane 72 utwory w kategoriach przedszkola, szkoły podstawowe oraz dorośli. W obecnej sytuacji konkurs nie mógł się odbyć, jednak zdecydowano się dostosować do aktualnie panujących warunków i zmieniono formułę konkursu.

- reklama -

– Tuż przed konkursem, z przyczyn oczywistych, zostały odwołane wszystkie wydarzenia, a my zostaliśmy w domach. W związku z tym, że nadal powinniśmy ograniczyć kontakty i raczej większość z nas preferuje pozostanie w domu, gmina Krzyżanowice oraz GZOKSiT dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców, ma ciekawą propozycję. Wszystkich chętnych, dużych i małych zapraszamy do udziału w Konkursie Gwary Śląskiej – zostań w domu. Będzie inaczej, choć pewnie nie mniej inspirująco – informują organizatorzy.

Wystarczy nagrać filmik z występem oraz przesłać go za pomocą aplikacji WhatsApp na nr telefonu 500 048 566 (Centrum Kultury w Tworkowie). Uczestnicy (w przypadku dzieci rodzice/opiekunowie) proszeni są również o przesłanie karty zgłoszenia na adres [email protected] (koniecznie), a także zdjęcia osoby występującej (wyłącznie chętni).

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, a dla wszystkich uczestników dyplomy.

Do pobrania:
Regulamin
Karta zgłoszenia

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj