Na terenie po byłej cukrowni w Raciborzu powstaje nowy zakład pracy

1 maja
Ruszyła budowa hali przy ul. 1 Maja. Fot. UM Racibórz

Zakończenie budowy planowane jest na przełom września i października, a zatrudnienie w nowym miejscu znajdzie kilkadziesiąt osób.

Na terenie po byłej cukrowni rozpoczęła się właśnie budowa hali produkcyjnej. Inwestorem jest Polska Ekologia Sp. z o.o. z Raciborza – firma działająca w branży Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce.

- reklama -

Nieruchomość o powierzchni niemal 2 ha Miasto Racibórz sprzedało spółce w drodze przetargu nieograniczonego w ubiegłym roku. W miejscu obecnie realizowanej inwestycji powstanie hala magazynowa z budynkiem socjalno-biurowym o powierzchni 1500m2.

Zakończenie budowy planowane jest na przełom września i października, a zatrudnienie w nowym miejscu znajdzie kilkadziesiąt osób.

Pierwotnie Miasto oferowało na terenie po byłej cukrowni nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 9,5 ha. Obecnie w ofercie pozostały tylko dwie ostatnie działki o powierzchni 1,1 ha i 2 ha. Pozostałe tereny zostały zakupione przez inwestorów zajmujących się m.in. produkcją systemów do balustrad całoszklanych i balustrad dla budownictwa ogólnego oraz automatyki przemysłowej.

Teren inwestycyjny zlokalizowany przy ul. 1 Maja to laureat konkursu „Grunt na medal 2018″ organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, którego celem było wyłonienie i promocja najlepszych terenów produkcyjnych w Polsce.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj