Środki dla DPS Złota Jesień w Raciborzu na walkę z koronawirusem

koronawirus mydlo maseczka rekawiczki
Zdjęcie poglądowe. Fot. Freepik.com

Fundusze przeznaczone będą na zakup środków ochrony indywidualnej oraz doposażenie w sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem.

Powiat Raciborski pozyskał dodatkowe 83 tys. zł dla raciborskiego Domu Pomocy Społecznej Złota Jesień. Fundusze przeznaczone będą na zakup środków ochrony indywidualnej oraz doposażenie w sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem SARS-CoV-2.

- reklama -

Środki pochodzą z projektu „Śląskie Pomaga”, w ramach którego Województwo Śląskie przeznaczyło ponad 13 mln zł na wsparcie samorządów prowadzących placówki opieki całodobowej. Dofinansowanie udzielone zostało na wniosek Powiatu Raciborskiego w 100 %, w tym 85% środków pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego, a 15% z budżetu państwa.

Z pozyskanych środków kwota 56 tys. zł. zostanie przeznaczona na zakup środków ochrony osobistej pracowników DPS-u, a pozostałe 27 tys. umożliwi doposażenie w sprzęt potrzebny do ochrony zdrowia pensjonariuszy jednostki.

Jak podkreśla starostwo, na bieżąco zabezpiecza pracowników DPS-u w niezbędne środki ochrony osobistej oraz monitoruje sytuację związaną z potencjalnym zagrożeniem zakażenia koronawirusem jego mieszkańców znajdujących się w grupie wysokiego ryzyka zachorowania.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj