Od 1 czerwca poradnie specjalistyczne wracają na Gamowską [AKTUALIZACJA]

0
Szpital w Raciborzu
Szpital w Raciborzu

Udało się otrzymać zgodę Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach na uruchomienie poradni specjalistycznych przy ul. Gamowskiej w Raciborzu już od 1 czerwca.

Starostwo Powiatowe poinformowało, że po długotrwałych rozmowach oraz wielu tygodniach starań włodarza powiatu oraz dyrekcji szpitala 13 maja br. udało się otrzymać zgodę Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach na uruchomienie poradni specjalistycznych przy ulicy Gamowskiej w Raciborzu już od 1 czerwca.

- reklama -

Docelowo na terenie szpitala ma zostać przywrócona działalność 18 poradni. W pierwszym etapie, 1 czerwca, uruchomione zostaną poradnie:

1. Poradnia Chirurgii Dziecięcej
2. Poradnia Urologiczna
3. Poradnia Diabetologiczna
4. Poradnia Otolaryngologiczna
5. Poradnia Okulistyczna
6. Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej
7. Poradnia Chirurgii Szczękowej
8. Poradnia Dermatologiczna
9. Poradnia Chirurgii Ogólnej
10. Poradnia Onkologiczna
11. Poradnia Ginekologiczna

Koncepcję stworzenia nowego systemu działalności poradni specjalistycznych zaakceptował już raciborski Sanepid. Poradnie będą działały w kontakcie bezpośrednim między lekarzem a pacjentem. Obecnie trwają działania nad możliwością otwarcia kolejnych poradni.

Komunikat dyrektora szpitala z 14.05:

Kolejne poradnie w zależności od możliwości kadrowych będą wznawiały działalność sukcesywnie. Jednocześnie informujemy, że ze względów bezpieczeństwa liczba przyjmowanych pacjentów będzie dostosowywana do aktualnie obowiązujących wymagań. Dlatego też prosimy żeby z wizyt u specjalistów korzystać w nagłych i pilnych przypadkach! W miarę możliwości pacjenci, którym wizyty zostały anulowane w okresie od 16 marca do 31 maja 2020 roku, prosimy o kontakt telefoniczny w ostatnim tygodniu maja 2020 roku celem ustalenia nowego terminu, biorąc pod uwagą dalszą potrzebę wizyty w danej poradni specjalistycznej. Prosimy o rozważne korzystanie z usług specjalistów, dbając o własne bezpieczeństwo i zdrowie, a także naszego personelu medycznego. Przy wejściu do poradni zostanie zmierzona temperatura ciała oraz nastąpi dezynfekcja rąk. Obowiązkowo każdy pacjent musi posiadać własna maseczkę. Sposób, w jaki pacjenci będą przyjmowani do poszczególnych poradni (tj. wskazanie konkretnej godziny przybycia do Poradni celem uniknięcia natłoku osób pod rejestracją) oraz inne ważne informacje, będą przekazywane Państwu na bieżąco na stronie internetowej Szpitala Rejonowego w Raciborzu oraz za pomocą portali w mediach społecznościowych.

/Starostwo Powiatowe w Raciborzu oprac. c, kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here