Projekt RCK „Kultura: on/off” z dofinansowaniem Narodowego Centrum Kultury

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury. Fot. RCK

Projekt  składa się z czterech bloków tematycznych: teatru jednego aktora, teatru tańca, spektaklu dla dzieci oraz koncertu piosenki aktorskiej. Zaplanowano warsztaty online i finałowe prezentacje video.

Projekt Raciborskiego Centrum Kultury: „Kultura: on/off” zgłoszony do konkursu ofert Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” został wybrany do realizacji i otrzymał dofinansowanie. Program był dedykowany wsparciu i rozwojowi działalności kulturalnej oraz artystycznej w sieci czasie epidemii koronawirusa.

- reklama -

Zgłoszono 5 948 wniosków (najwięcej w historii NCK), a wybrano 1 182 projekty. – Konkurencja była ogromna, gdyż startowała cała Polska, serwery padały od ilości podmiotów zalogowanych do ministerialnego systemu, więc tym bardziej jest nam miło, że nasz wniosek został doceniony – informuje Anna Kokolus, zastępca dyrektora RCK.

– Przed nami niezwykle ciekawy projekt, który łączy różne sztuki w jedno. Składa się z czterech bloków tematycznych: teatru jednego aktora, teatru tańca, spektaklu dla dzieci oraz koncertu piosenki aktorskiej. Będą warsztaty online i finałowe prezentacje video. Więcej informacji wkrótce. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie i to bez wychodzenia z domu. Dzięki tej dotacji możemy nie tylko zrealizować ciekawy projekt w sieci, otwierając się na nowych odbiorców, ale także wesprzeć naszych instruktorów, dla których czas pandemii – braku zajęć w naszym centrum kultury – jest również trudnym okresem – tłumaczy Anna Kokolus.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj