Kultura w sieci: projekt raciborskiej biblioteki z dotacją Narodowego Centrum Kultury

0
MiPBP w Raciborzu
MiPBP w Raciborzu

Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika! Od 5 maja raciborzanie mogą wypożyczać książki, filmy, gry i inne zbiory a już wkrótce odbędą się pierwsze po przerwie spotkania autorskie… w wersji online. Wszystko dzięki przyznanej dotacji Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Celem programu „Kultura w sieci” jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line.

- reklama -

– W ramach projektu chcemy dać naszym czytelnikom i nie tylko, namiastkę bogatej działalności kulturalnej i promującej czytelnictwo jaką prowadziliśmy przed czasem epidemii. Nic nie zastąpi spotkania z twórcą na żywo, jednak od czego Internet, strony i media społecznościowe – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Projekt „Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika” zakłada realizację działań on-line m.in. spotkań autorskich dla dzieci i dla dorosłych, koncertu poezji śpiewanej, spotkań z czytelnikami na temat literatury grozy i ekranizacji literatury czy spotkań dla rodziców. Do realizacji poszczególnych działań zostaną zaproszeni znani autorzy książek m.in. Grzegorz Kasdepke, Jacek Hugo-Bader czy Anna Dziewit-Meller, twórcy i specjaliści.

Projekt ruszy wkrótce, a póki co działalność kulturalną biblioteki można śledzić tutaj: www.facebook.com/biblrac
www.facebook.com/f2ostrog/
www.facebook.com/eurekaraciborz
www.facebook.com/f8zorska

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here