#KULTURAzDostawąDoDomu od RCK

maseczki rck
RCK rozdawało maseczki. Fot. RCK

Co przygotowało Raciborskie Centrum Kultury w ramach akcji #KULTURAzDostawąDoDomu w ostatnim tygodniu? Całość można nadrobić na Facebooku oraz na www.rck.com.pl.

„Lost Angeles” grupy Colosseum oraz „One Last Cold Kiss” zespołu Mountain to utwory, które zagościły w Nadzwyczajnym Klubie Płytowym.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/359-klub–plytowy.html

- reklama -

Nowy cykl „Słowo on-line” zainaugurowała Joanna Maksym-Benczew, czytając wiersz „Przypowieść” Zbigniewa Herberta. Parę dni później swój ulubiony wiersz „Dzwony w zimie” Czesława Miłosza zaprezentował Marek Rapnicki.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/373-slowo-online.html

– Potrzebujecie więcej pomysłów na zwalczenie nudy u swoich dzieci? Trafiliście pod dobry adres. Ogłaszamy dwa konkursy plastyczne! Pierwszy z nich podzielony został na trzy kategorie tematyczne: 1. Dzień Kosmosu – praca plastyczna na kartce A4 (kategoria wiekowa uczestnika 5-8 lat), 2. Dzień Biżuterii – praca rękodzieło (kategoria wiekowa 5-8 lat) oraz 3. Moja Mama – praca plastyczna (kategoria wiekowa 2-4 lat). Zdjęcia Waszych prac wysyłajcie mailowo na: [email protected] do 29 maja. Prace podpiszcie z tyłu kartki. W mailu zgłaszającym pracę podajcie imię i nazwisko oraz wiek. Opcjonalnie można podać nazwę szkoły/przedszkola. Drugi to konkurs na ilustrację do wybranego utworu literackiego. Inspiracją może być wierszyk lub ulubiona książka. Na prace czekamy do 30 maja. Prace przesyłajcie na: [email protected] – zachęca RCK.
Więcej informacji na temat obu konkursów: http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/361-z-dziecmi-w-domu.html

– Kiedy już skończycie pracę konkursową, możecie posłuchać bajki „Kim jest Ryś? Opowieść o chłopcu z zespołem Aspergera” autorstwa J. Chromik-Kovacs i I. Banaszczyk, którą przeczyta dla was Julita Bożęcka. A jeśli lubicie anegdoty dotyczące świata sztuki, to na pewno zainteresuje was historia plagiatu dzieł Albrechta Dürera, przytoczona przez Andrzeja Śliwickiego – zachęca RCK.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/361-z-dziecmi-w-domu.html

– W zakładce „Z kanapy” pojawiły się dwie niezwykłe osobowości, które od lat jaśnieją na raciborskiej artystycznej scenie: Grażyna Tabor – reżyser teatralny, twórczyni Teatru Tetraedr oraz Marek Furmanowicz – malarz, fotograf oraz pedagog – relacjonuje RCK.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/365-z-kanapy.html

Grażyna Tabor

– A ze świata przychodzą do nas kolejne pozdrowienia! Tym razem dobre oraz bardzo potrzebne słowo przysłała nam Hana Latović z Chorwacji, która kilka lat temu była wolontariuszką programu Understand w RCK. Posłuchajcie sami, czym Hana się z nami podzieliła – zaprasza RCK.
https://www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury/videos/1072665466445346/?eid=ARBXClYNVE77NmusP_BzqvSHYjd1mqVGMYKGoQHy8ZiNoFK-8EZjbuPBpXqX00H94QlK4rJhpQtE5kj1

– Julia Mielnik – to nazwisko radzimy wam przyswoić i dobrze zapamiętać! Ta dziewczyna ma niesamowity głos, który ćwiczy na zajęciach w Raciborskim Centrum Kultury. Rezultaty możecie śledzić na jej kanale na Youtube. My już to robimy i bardzo chętnie udostępniamy każde nowe nagranie – zachęca RCK.

W środę 15 maja przy RCK były rozdawane maseczki, które od kilku tygodni szyły pracownice centrum kultury. Rozdano 162 maseczki w 1h 10 min. Jak zwykle raciborzanie dopisali i przynieśli ze sobą tkaniny na kolejną partię maseczek. Kto chce dorzucić coś od siebie, proszony jest o kontakt pod nr tel. 32 412 32 40.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/1-wydarzylo-sie/news/1654-maseczki-dla-raciborzan—relacja.html

Projekt Raciborskiego Centrum Kultury KULTURA ON/OFF zgłoszony do konkursu ofert Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” został wybrany do realizacji i otrzymał dofinansowanie. Głównym założeniem projektu jest dostarczenie oraz tworzenie kultury bez wychodzenia z domu. Więcej informacji już niedługo.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/210-projekty/374-kultura–on-off.html

Marek Furmanowicz

Eliminacje rejonowe do 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się 12 września 2020 roku o godz. 16:00 w RCK DK Strzecha przy ul. Londzina 38. Karty zgłoszeń przyjmowane są do września w RCK DK Strzecha.
Więcej informacji tutaj: https://www.rck.com.pl/n/site/index/346-65-okr.html

RCK przypomina o telefonie dla seniora. Każdego dnia od 12:00 do 14:00 pod numerem 32 412 32 49 dyżuruje osoba, z którą można porozmawiać o kulturze i nie tylko. Ponadto pracownicy wciąż są do dyspozycji pod numerem telefonu 32 412 32 40 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–15:00.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj