
Planowany termin zakończenia robót budowlanych to luty 2022 r.
Trwają prace związane z budową drogi regionalnej Racibórz – Pszczyna łączącą DK45 w gminie Rudnik z autostradą A1 w Rybniku i DK1 w Pszczynie. Powstająca w Raciborzu obwodnica stanowi nowy przebieg DW935.
W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa droga klasy głównej ruchu przyspieszonego o łącznej długości 7,8 km. Na odcinku od Rudnika do węzła z ul. Gliwicką droga będzie jednojezdniowa, a na odcinku od ul. Gliwickiej do Rybnickiej będą dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Ponadto wykonawca zbuduje nowy most nad rzeką Odrą o długości ok. 400 m oraz wiadukt nad linią kolejową relacji Chałupki – Kędzierzyn–Koźle.
Budowa raciborskiego odcinka Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna pochłonie 296 106 050 zł, z czego 146 mln pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej. Łączna wartość projektu to 433 700 000 zł. Zaawansowanie robót budowlanych w połowie maja wynosi 28%. Droga ma zostać oddana do użytku w lutym 2022 r.
/kp/




![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)


![Łamator Racibórz z medalami mistrzostw Polski K-1 [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/lamator-raciborz.jpg)




![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










